14.07.2024 09:14
Home Tags Integrimi në BE

Tag: Integrimi në BE

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!...

FBI ka identifikuar Thomas Matthew Crooks si personin e armatosur të përfshirë në atentatin kundër ish-presidentit Donald Trump. “FBI-ja ka identifikuar Thomas Matthew Crooks, 20...

Sulmi ndaj Trump/ Kush janë presidentët e SHBA-ve që u kanë mbijetuar tentativave për...

Ish-presidenti Donald Trump u qëllua të shtunën gjatë një mitingu në Pensilvani, pasi u qëllua me armë. Plumbi i preku veshin e djathtë, por...

Temperatura mbi 40 gradë, si pritet të jetë moti gjatë ditës

Shqipëria Sipas MeteoAlb: Do të vijojë i nxheti sërish në territorin Shqiptar; për pasojë moti i kthjellët dhe temperaturat shumë të larta do të mbizotërojnë...

Vritet atentatori i Donald Trump

Media amerikane CBS raporton se autori i dyshuar per atentatin ndaj ish presidentit Donald Trump eshte vrare. Trump u qellua gjate nje takimi ne Pensilvani....

VIDEO/Momenti kur Trump qëllohet me armë, ja si duket ish-presidenti

Pamjet i treguan atij një grimasë dhe ngritjen e një dore në vesh, përpara se të binte pasi shpërthyen të çara të mprehta –...

Atentat ndaj Donald Trump, nuk dihet gjendja e tij

Agjentët e Shërbimit Sekret kanë nxjerrë me nxitim ish-presidentin Donald Trump nga skena pasi zhurmat e forta u dëgjuan në një tubim në Pensilvani. Pamjet...

Të jesh pacient në Shqipëri

Nga Elisa Dedja Mjekësia në Shqipëri ka kaluar përmes ndryshimeve të shumta vitet e fundit, me një përmirësim të dukshëm në disa aspekte, por gjithashtu...

Ide e re për Milanin, kuqezinjtë kontaktojnë me Borusia Dortmund për gjigandin e sulmit...

Milani kërkon ende një qendërsulmues dhe po sheh opsione nga më të ndryshmet, pasi ka parë t’i ikin na duart Zirkze e Girasi, të...

Rreziku nga tatuazhet, mjekët: Shkaktarë të shtuar për limfomat malinje

Trendi më i fundit i të rinjve për të bërë tatuazhe është rritur me afro 20 % në vendet e Europës. Ndërkohë një studim i...

“Është vështirë të jesh i shenjtë në qytet”, tregim nga Niels Hav

Përktheu nga danishtja Edita Kuçi Ukaj Kur ajo u shpërngul së pari në Kopenhagë, banoi në një lagje në jug të qendrës, në Tåstrup. Për...