21.05.2024 08:34
Home Tags Izraeli

Tag: izraeli

Parashikimi i motit për sot

Pas motit të ndryshueshëm që mbajti ditëve të shkuara, që solli edhe reshje shiu dhe temperatura të ulëta, në ditët në vijmë fusha të...

Revista amerikane përshkrim Shqipërisë: Pse po bëhet kaq popullore?

Turistët vazhdojnë të rezervojnë fluturime pavarësisht inflacionit. Megjithatë, destinacionet ku ata drejtohen mund të jenë të ndryshme, shkruan Elizabeth Casolo në një artikull të...

Nuk do të ketë licenca të reja/ BSH “mbyll dyert” për mikrofinancën e kredive...

Banka e Shqipërisë ka vendosur të ndërmarrë një qasje të shtrënguar ndaj dhënies së licencave të reja për institucionet financiare të mikrokredive të shpejta. Burime...

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e martë 21 maj 2024

DASHI Është një ditë për t'iu kushtuar dashurisë. Në punë do ju duhet të tregoni aftësitë tuaja diplomatike për të shmangur debatet me kolegët. Nëse...

“Bëhu finalist i rritur, trego që je bob”, debat i ashpër mes Romeos dhe...

Romeo dhe Juli janë përfshirë në një debat të ashpër me njëri-tjetrin ditën e sotme në shtëpinë e “Big Brother VIP3”. Romeo i ka thënë...

Ka një mënyrë të kuptohet, nëse politika është peng i këtyre bandave që po...

Operacioni i madh i SPAK ndaj 7 grupeve kriminale më të rrezikshme në Shqipëri, po mban të mbërthyer opinionin publik për shkak ndjeshmërisë që...

Romancë me “killer-in” shqiptar? Trejsi Sejdini del në dosjen e SPAK

Nuk është hera e parë që emrat e vajzave të njohura të showbiz-it shqiptar të dalin në dosje hetimore që lidhen me personazhe krimi...

Tronditet Greqia/Tërmet 3.6 Rihter në Kretë

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në orën 18:02 pasditen e së hënës në zonën e Kretës. Sipas Institutit Gjeodinamik,...

Veliaj në konferencën e Straife, me temë ‘Trendet e Reja në Bashkimin Europian’: Sot...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri. I pranishëm në konferencën e Straife,...

Largohet nga Reali, djali i Ancelottit fiton pavarësinë, emërohet trajner te Reims…

E përditshmja franceze ‘L'Equipe’ raporton këtë të hënë se djali i Carlo Ancelottit mund të jetë rrugës për në Stade de Reims sezonin e...