17.10.2021 07:40
Home Tags Komentuesit

Tag: komentuesit

VOA: Pikëpyetje rreth shëndetit të presidentit në Çeki

Kur Vaclav Havel pothuajse humbi jetën nga një problem me zorrët ndërsa shërbente si president në vitin 1998, mjekët jepnin informacione të përditshme mbi...

Analiza e zgjedhjeve të 25 Prillit/ Balla: Mandati i tretë na imponon besnikëri më...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit, Taulant Balla mori pjesë në analizën e zgjedhjeve të 25 Prillit në Zharrëz, Ruzhdie dhe...

Kryeministrja e Serbisë, Brnabiç: Nuk e nënshkruaj kurrë pavarësinë e Kosovës!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të...

Lazio i shkakton humbjen e parë Inter-it në kamionat. Sherr dhe polemika në Olimpico

Rikthim i hidhur në Romë për Simone Inzaghi-n në ndeshjen e tij të parë si ish kundër Lazio-s. Në javën e tetë të Serisë...

SHBA drejt miratimit të vaksinimit për fëmijët 5 deri në 11 vjeç, ekspertët: Do...

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po krijojnë terrenin për një fushatë kombëtare të vaksinimit Covid-19 për fëmijët më të vegjël. Vaksina e koronavirusit Pfizer aktualisht...

FATI YT/ HOROSKOPI, 17 TETOR 2021

Dashi Në dashuri pritet të jetë një e diel interesante, pasi jeni në një periudhë të favorshme për të gjetur një dashuri të re....

Sërish tensione?/ Serbët demonstrojnë para ambasadës shqiptare në Beograd

Një grup protestuesish pjesë e të djathtës ekstreme në Serbi kanë protestuar ditën e sotme para ambasadës së SHBA dhe asaj shqiptare në Beograd...

Pse pilotët nuk hanë të njëjtin ushqim gjatë fluturimit?

Dreka në avion është një kapitull më vete, pasi edhe të hash në kabinë është një çështje e veçantë. Për shembull, a e dini...

Vjedhja e energjisë/ Policia aksion në të gjithë vendin, 2 në pranga dhe 6...

Policia e Shtetit ka vijuar aksionin në kuadër të parandalimit të vjedhjes së energjisë elektrike. Si rezultat janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe...

PS kërkon të zgjaten afatet e vettingut deri në 2 vite, ende asnjë reagim...

Sërish një dorë e shtrirë drejt demokratëve. Këtë herë për të zgjatur afatet e vettingut deri në dy vite. Konkretisht, shumica socialiste propozon zgjatjen...