17.04.2024 08:03
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

“Dua të dal nga dera e kuqe”/ Jetmiri kërkon të lërë shtëpinë: Po më...

Banori i Big Brother VIP3, Jetmiri, ka kërkuar të lërë shtëpinë pasi pretendon se po i bëhen padrejtësi. Jetmir: A mund të dal nga dera...

OKB-ja po kërkon 2.8 miliardë dollarë donacione për banorët e Gazës dhe Bregut Perëndimor

Të mërkurën, OKB-ja do të apelojë për 2.8 miliardë dollarë donacione për të ndihmuar popullsinë palestineze në Gaza dhe Bregun Perëndimor deri në fund...

“Ose unë, ose ajo grua në shtëpi”/ Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë...

Gjatë ditëve të fundit, Jetmiri vendosi të injoronte 3 banorë në shtëpi, Romeon, Heidin dhe Eglën, me të cilët ka pasur shumë debate në...

Vendimi i Asamblesë, reagon kryeministri Rama: Kosova, gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm i...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për t’i hapur rrugë anëtarësimit të Kosovës. Rama shkruan se në...

Nisin parashikimet për Euro 2024! Itali-Shqipëri, jetike për ekipin e Spalletti

Duhen më pak se dy muaj që nga hapja zyrtare e Kampionatit Europian 2024, por që tani kanë nisur parashikimet e ndeshjeve, bazuar në...

Çfarë është sionizmi

Sionizmi është një lëvizje nacionaliste dhe politike, e cila mbështet rivendosjen e një mëmëdheu hebre në territorin e përcaktuar si Toka historike e Izraelit...

Horoskopi për ditën e Mërkurë, 17 Prill 2024

Dashi Mos i nënvlerësoni vonesat e mundshme në vendin e punës, sidomos nëse jeni në prag të dorëzimit të një projekti të rëndësishëm. Nga pikëpamja...

Intervista/ Braimllari kundër Ilir Metës për Partinë e Lirisë: Kush tenton të ndërtojë parti...

Balla: A ka plan? Çfarë plani ka Ilir Meta? Braimllari: Konventa Kombëtare që do të thërrasë në 27 Prill, besoj do të propozojë edhe...

Pse disa njerëz janë më të zgjuar se të tjerët?

Inteligjenca njerëzore është një tipar kompleks i ndikuar nga një sërë faktorësh që variojnë nga variablat gjenetikë deri tek ato mjedisore, shkruan scientificorigin. Ndryshueshmëria në...

Manchester United bën merkato te Everton, mbrojtësi kushton mbi 90 milionë euro

E ardhmja e mbrojtësit Jarrad Branthëaite mund të jetë larg nga Everton, klubi të cilit iu bashkua në janar 2020, duke u huazuar më...