23.02.2024 03:10
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

Ministri Hasani takim me Sekretarin e Përgjithshëm të EEAS: Të gatshëm për të hapur...

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të Shërbimit të Veprimit të Jashtëm të BE-së (EEAS), Stefano Sannino. Në...

Vendimi i Bankës Qendrore, Vjosa Osmani: Çështja e dinarit e zgjidhshme, nuk duhej të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të premten se çështja e ndalimit të dinarit serb në Kosovë mund të zgjidhet brenda vendit dhe...

Përplaset nga makina bashkëshorti i këngëtares së njohur shqiptare, ja si paraqitet gjendja e...

Bashkëshorti i Shkurte Fejzës, këngëtares së njohur nga Kosova, është përplasur nga makina ditën e sotme. Mësohet se Hajrush Behluli, është përplasur teksa ka qenë...

Barezi komenton shortin në Ligën e Europës: Milani nuk duhet të nënvlerësojë kundërshtarin…

Zëvendëspresidenti nderi i Milanit, Franko Barezi, foli për Sky Sports pas shortit për fazën e 1/8-ave të Ligës së Europës, ku kuqezinjtë do të...

“Këtu më sulmon, ndërsa tek krevati…”- Kriset marrëdhënia mes Romeos dhe Heidi Baçit? Çfarë...

Marrëdhënia e aktorit Romeo Veshaj dhe partneres së tij Heidi Baçi në “Big Brother VIP” mesa duket është krisur. Çifti janë përfshirë në një debat...

Danimarka njofton paketë të re të ndihmës ushtarake, 247 milionë dollarë për Ukrainën

Danimarka zbuloi të enjten një paketë të re ndihme ushtarake prej 247.4 milionë dollarësh për Ukrainën dhe gjithashtu njoftoi një angazhim 10-vjeçar danez për...

Guardiola nuk e fshihet më: Dua të drejtoj një skuadër në Kupën e Botës...

Pep Guardiola është padiskutim një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë efutbollit. Spanjolli aktualisht po udhëheq Manchester Cityn në Premier League, ndërsa në...

Hungaria përgatitet ta ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO, Orban: Do të bëjmë marrëveshje...

Hungaria do ta nënshkruajë një marrëveshje për industrinë e mbrojtjes me Suedinë, tha kryeministri hungarez, Viktor Orban, të premten. Orban i bëri këto komente para...

‘U mbylla në shtëpi’/ Sara rrëfen romancën me boksierin

Sara Gjordeni është njëra prej banoreve më të komentuara në “Big Brother VIP”. Ajo është përfolur se ka lënë një lidhje pezull jashtë, ndërsa...

“Do fejohesh me atë që të them unë dhe pikë”, Hygerta Meta: Ose do...

Hygerta Meta, studentja 19-vjeçare, akuzohet se vrau e groposi babain e saj Pëllumb Meta, në fshatin Shënavlash të Durrësit. 19-vjeçarja ka thënë se e vrau...