26.07.2021 06:28
Home Tags Politike

Tag: politike

“Gjëra që të gëzojnë zemrën”, këngëtarja shqiptare merr surprizën e papritur

Të jesh një personazh i njohur ke gjithmonë privilegjin të marrësh nga pak dashuri kudo që shkon. Shumë të njohur surprizohen herë pas here...

Vetëm 14% të vaksinuar në Kosovë, ekspertët e Shëndetësisë japin alarmin për një valë...

248 mijë e 747 persona, apo rreth 14 për qind e popullsisë, janë vaksinuar kundër COVID-19 deri tani në Kosovë. Njohës të shëndetësisë thonë...

Simptomat kryesore të Delta/ Brataj: Nga 1 qershori, janë konfirmuar 21 raste me variantin...

Nga 1 qershori deri më 21 korrik në vendin tonë janë konfirmuar 21 raste me variantin Delta. Kështu deklaroi Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder...

Barcelona mbyll me marrëveshje gjyqet me Neymarin

Barcelona njoftoi këtë të hënë përmes një deklarate zyrtare se ka mbyllur me marrëveshje çështjet gjyqësore dhe civile që kishte hapur me lojtarin brazilian...

Fauci rreth COVID-19: SHBA-ja po shkon në drejtim të gabuar

Shtetet e Bashkuara janë nisur “në drejtim të gabuar”, sa i përket pandemisë me koronavirus, teksa rritet numri i të infektuarve në mesin e...

Këto shenja bëjnë namin po patën lekë në dorë

Nëse ju ose partneri juaj jeni të këtyre shenjave, më së miri për ju është që të shmangni daljet në qendrat tregtare. Dashi është një...

Greqia nis javën me më shumë se 2 mijë raste me COVID-19, pesë pacientë...

Greqia e ka nisur këtë javë me më shumv se 2 mijë raste me COVID-19. Një ditë më parë kisthe 1 mijë e 553...

Tirana nesër pa drita, OSHEE jep njoftimin: Ja ku do të ndërpritet energjia elektrike

Gjatë ditës së nesërme në disa zona në kryeqytet, do të ndërpritet energjia elektrike për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit të shpërndarjes në qytetin...

Situata e COVID-19 në Shqipëri: Konfirmohen 16 raste të reja dhe asnjë humbje jete...

Asnjë humbje jete, 2760 testime, 16 raste të reja dhe 13 të shëruar në 24 orët e fundit. Në 24 orët e fundit në...

Nuk i ndalin thumbat! Antonela bën deklaratën e fortë për Ledjanën

Ledjana, Mevlani dhe Antonela vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes mediatike dhe deklaratat e tyre bëhen herë pas here lajm. Edhe pas daljes...