07.12.2023 02:09
Home Tags Studente

Tag: studente

Vdekja Politike është madhështi, vdekja jetësore fatkeqësi!

MARSID GUPI Muaji nëntor, përveçse është muaj i festave të mëdha në rrafshin kombëtar është edhe muaji, në të cilin çdo vit mbahet panairi i...

Pamja futuriste e Jennifer Lopez në tapetin e kuq të ELLE Women, pozon me...

Jennifer Lopez dhe bashkëshorti i saj, Ben Affleck, u ngjitën në tapetin e kuq të ELLE Women in Hollywood Awards mbrëmjen e së martës. Dyshja...

”Hyrja e Kosovës në OKB e papranueshme”, Vuçiç: Marrëveshja për normalizim, kusht për anëtarësimin...

Marrëveshja e Ohrit për normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit mund të bëhet kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE. Është presidenti Aleksandër Vuçiç...

Sulmi i armatosur në Banjskë, Interpol lëshon urdhër-arrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...

Organizata ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, lëshoi urdhër-arrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiç, në lidhje sulmin e armatosur në Banjskë – pjesa veriore...

Pas takimit privat dy liderët japin deklaratat e përbashkëta! Mitsotakis: Nuk jemi dakord për...

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis dhe Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, po japin tashmë deklarata të përbashkëta pas takimit privat. Duke përshkruar kontekstin...

Nga Vaçe Zela te Jusuf Gërvalla/ Rona Nishliu mahnit publikun në koncert: Ka vërshim...

Kur Rona Nishliu mori pjesë ne festivalin e këngës në RTSH shumë vite më parë, publikut i mbeti në mendje zëri potent dhe thjeshtësia...

FOTO/ Do guxonit kaq shumë? Dua Lipa bën publike numrin e telefonit: Më shkruaj

Kush nga ju ka guxuar dhe ka publikuar numrin e telefonit në rrjetet sociale? Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka...

Sllovaki, qeveria e re shfuqizon prokurorin e korrupsionit

Qeveria e re sllovake nën drejtimin e kryeministrit Robert Fico miratoi një projektligj për shfuqizimin e prokurorit të posaçëm të korrupsionit në vend, njoftoi...

Balla: Nxis nxënësit për të rritur bashkëpunimin me Policinë, të ruajnë emrin e mirë...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla gjatë vizitës në jug të vendit u ndal në gjimnazin “Sami Frashëri” në Përmet, i cili ka mbi 200...

Kaosi në Kuvend, ministrja Spiropali reagon ashpër për fyerjet ndaj burrave dhe grave të...

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar ashpër për dhunën dhe fyerjet e deputetëve të opozitës ndaj Gardës së Republikës. "Kjo...