04.03.2024 01:19
Home Tags Sudani

Tag: Sudani

Pse dëgjimi i muzikës “live” na shkakton kaq shumë emocione

Ndoshta kushdo që ka dëgjuar muzikë live mund të konfirmojë se tingëllon shumë më mirë sesa kur dëgjojmë të njëjtën muzikë, për shembull, përmes...

Haley shënon një fitore në Kolombia, a do ta frenojë Trumpin?

Nikki Haley ka fituar zgjedhjet paraprake republikane në Qarkun e Kolombias, duke shënuar fitoren e parë në fushatën për marrjen e nominimit për zgjedhjet...

“Refuzoi të firmosë fletëthirrjen”, GJKKO tregon arsyen pas shtyrjes së seancës për Sali Berishës

Është shtyrë sot seanca në lidhje me kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me revokimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”. GJKKO ka...

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet këtë të hënë. Tërmeti me magnitudë 3.5 ballë ka ndodhur pranë Kastellorizos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar...

Helikopterët Black Hawk dhe dronët Bayraktar “pushtojnë” Kuçovën, edhe opozita i bashkohet ceremonisë. Çfarë...

Hapja e bazës ajrore në Kuçovë u zhvillua mes helikopterëve, avionëve dhe dronëve luftarakë që janë pjesë e kësaj baze. Nuk ka munguar pjesëmarrja e...

Dronët Bayraktar në qiellin e Shqipërisë, çfarë nuk dimë për mjetin luftarak pa pilot

Përveç bazës së NATO-s në Kuçove, kurioziteti ishte i madh edhe për të parë shfaqjen e parë të tre dronëve Bayraktar që Shqipëria i...

Ndryshon kursi i këmbimit, çfarë ndodhi në fillim të javës me Euron e Dollarin…

Kursi i këmbimit ka hyre në momentin kur efekti turistik është më i fortë se kurrë, për shkak të numrit te larte te turisteve...

Sapun patriotik

Nga Edison Ypi Dikush që kishte qënë ca ditë në Kosovë ma shiti një sapun “të jashtëm” që e kishte pru prej andej. Me ta...

Kremlini publikon bisedën e ushtarakëve gjermanë: Flasin për një sulm nga Kievi, reagon Berlini

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë ka akuzuar Rusinë për kryerjen e një “lufte informacioni” që synon krijimin e përçarjeve brenda vendit. Komentet vijnë pas publikimit...

Avionët ushtarakë italianë inaugurojnë bazën e Kuçovës, demonstrime edhe nga helikopterët Black Hawk

Hapja e bazës ajrore taktike në Kuçovë u mbyll me një shfaqje nga helikopterët Black Hawk, që u ndoq nga të pranishmit.