Është vetëm 16 vjeç dhe quhet Mathis Rayan Cherki. Këtë emër duhet ta mësoni, pasi do ta dëgjoni shumë më shumë në vitet në vijim. Në Francë është një prej talenteve që premton më shumë se të gjithë dhe në mbrëmjen e sotme ka shënuar një dopietë brenda 9 minutave me Lyonin.

Në përballjen me Nantes, 16-vjeçarit Cherki i mjaftuan vetëm 54 sekonda për të dribluar portierin edhe për të shënuar golin e parë. Më pas në minutën e 9-të, djaloshi dyfishoi shifrat, duke konfirmuar edhe një herë se përse Lyoni dhe Franca e quajnë atë një xhevahir. Vetëm 16 vjeç!