Enca Haxhia është një ndër këngëtaret më të njohura në vendin tonë. Ajo përflitet shumë për format e saj bombastike dhe këngët provokuese.Së fundmi në redakisënë e JOQ Albania është nisur një foto e këngëtares. Në këtë foto Enca është pa make up dhe është shumë larg asaj që jemi mësuar të shikojmë në klipe dhe në dalje televizive.

Si shikohet dhe në foto Enca ka veshur një bluzë sportive, mban një palë syze të zeza dhe flokët i ka të kapura pas.Djali që ka nisur foton thotë se nuk ka mundur ta njohë këngëtaren, që ka dalë në publik pa make up. Ai është shprehur:“Zhgënjim total.”Kujtojmë këtu se këngëtarja shumë herë është bërë kryefjala e mediave për shkak të fotove ‘të nxehta‘ që pubikon në rrjetet e saj sociale, në të cilat ka shumë pak vend për imagjinatë.