Astrologia e njohur meri Shehu ka dhënë parashikimin e saj javor (10-16 mars 2020) për të gjitha shenjat e horoskopit si më poshtë:

Dashi
Tendenca romantike dhe fshehtësie do mbizotërojnë në shenjën tuaj ku do kërkoni më shumë intimitet në këtë periudhe

Demi
Dashuria dhe argëtimi do behen pjese e jetës suaj. Do takoni persona shumë interesant të cilët do ju frymëzojne me energjine dhe romancën e tyre

Binjaket
Do dilni pak jashtë realitetit pasi do jetoni një punë të përkohshme si diçka që ju përfaqëson apo që ju ngre shumë lartë në karrierë. Mund të keni martesa

Gaforrja
Nëse ju do plotësoni një dëshirë këtu afër jush ndërkohe do ta keni mendjen diku largë për të plotësuar dhe parë gjera shumë të ndryshme dhe aventureske

Luani
Në mendjen tuaj do keni çështjet ekonomike por në shpirtin tuaj do keni një dëshirë për tu plotësuar në planin shpirtëror

Virgjeresha
Do ndjeheni shumë romantik në këtë periudhë dhe do ju duhet pak kohë për tu përmendur dhe kthyer në realitet. Pasi kjo hënë e plotë në shenjën tuaj kërkon dalje nga e keqja

Peshorja
Ndjenja e drejtësisë dhe e ekuilibrit do ju bëjë protagonist të momentit dhe te marrdhënieve në përgjithësi. Do jeni ju ata që do vini rregullat e lojes

Akrepi
Erotizmi do jete në shkallën më të lartë të mundshme dhe do kërkoni me deshirën tuaj ta jetoni në çdo moment një lidhje apo takim pasionant. Mund të kërkoni edhe famën jashtë vendit apo të mbyllni marrëdhenie me njerëz jashtë vendit

Shigjetari
E Bukura dhe bisha do ta cilësoja këtë moment në jetën tuaj ku e ardhmja ju sjell një ndjesi të bukur dhe një karrierë të mrekullueshme. Mjafton të mos shikoni anën e shëmtuar të gjërave

Bricjapi
Do kërkoni në realitet një komunikim apo plan për të udhëtuar dhe për të bërë diçka jashtë vendit. Kjo do jetë një mundësi e mirë të ndryshoni drejtim. Fati ju kthehet për mirë në Dashuri

Ujori
Do jeni protagonist të momentit pasi Merkuri udhëheqesi i Hënës së plotë do jetë në shenjën tuaj i drejtë dhe do ju drejtoj për çështje të rëndësishme idesh punësh e takimesh qofte edhe personale e artistike

Peshqit
Asgjë nuk ju lejon që në emër të një euforie ti bëni bisht një marrëdhënie apo një përgjegjësie as mish as peshk do jetë fatale për ju. Duhet të jeni me të përcaktuar