Opozita dukshem ben politike me Covid-19. Jo vetem kaq, por edhe me keq akoma, jep gjithmone shembullin e keq per qytetaret duke shkelur rregullat e duke rrezikuar jeten e mijera qytetareve. Pas deklaratave dhe veprimeve teresisht te papergjegjshme te Monika Kryemadhit e cila nuk mbante masken dhe thoshte se Covid19 nuk ekziston, edhe kreu i PR, Fatmir Mediu ka shkelur aktin normativ qe ndalon tubimet politike.

Mjafton te shohesh faqen e tij ne Facebook dhe sheh qe Mediu vazhdon te zhvilloje takime elektorale me me shume se 10 persona te pranishem, me Forumin Rinor tek Don Bosko. Thene kete, kupton se me gjithe politiken qe ben Lulzim Basha me Covid19 ku ben sikur i dhimbset jeta e qytetareve, aleati i tij i ngushte thyen rregullat duke rrezikuar jeten e qytetareve. Luli me pare duhet te flase me Mediun e Kryemadhin qe jane burim infeksioni me veprimet e tyre antiligjore e me tej te beje lufte politike e moral.