Kryeministri Edi Rama ka mbajtur premtimin e bërë ndaj banorëve të Kukësit për ndërtimin e Aeroportit të ri.

Kreu i ekzekutivit ka publikuar foton nga terminali ku shumë shpejt do nisin fluturimet.
Rama pati premtuar se brenda prillit Aeroporti do ishte gati dhe se përmes kompanisë së fluturimeve do sjellë nga Londra në Kukës 200 qytetarë kuksianë.

“3D? *O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh?✌️?”, shkruan Rama në Facebook. (Lexo.al)