Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur
se ditën e nesërme mbërrijnë edhe 11,700 doza vaksine nga Pfizer.

Duke publikuar një video të vaksinimit të punonjësve të transportit publik, Manastirliu shkruan se deri tani janë kryer mbi 770 mijë vaksinime antivCOVID.

“Me vaksinimin e punonjësve të transportit publik, ia kemi dalë të kryejmë më shumë se 7️⃣7️⃣0️⃣ MIJË vaksinime për qytetarët mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike??
? Nesër priten sërish 11,700 doza vaksinash Pfizer, për të vijuar pa u ndalur me kalendarin e vaksinimit anticovid?
#ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Manastriliu.