Kryeministri Rama që nga dita e djeshme, po zhvillon një vizitë pune dyditore në Ankara. Burimet bëjnë me dije se kryeministri Rama është i shoqëruar nga ministrat Blendi Klosi, Belinda Balluku, Ogerta Manastirliu, Arben Ahmetaj, Evis Kushi, Elva Margariti dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë takimeve të shumta që delegacioni po zhvillon, po diskutohet me palën turke për projektet e bashkëpunimit me investitorë në fushat të ndryshme të rëndësishmë si teknologjia digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji e transport.