Kandidati për kryetar të Prishtinës, nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, i njohur edhe si vëllai i Ramush Haradinajt, ka zbuluar se këngëtarja e preferuar e tij është Tayna.

I ftuar në emisionin veror “Natë Vere” në T7, Dauti ka theksuar se ka shumë respekt për reperen dhe se i dëgjon shumë këngët e saj.

“Po e njoh Taynën, kam respekt shumë dhe është prej të preferuarave që e dëgjoj”, është shprehur Haradinaj.