Personat që janë shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri janë në të njëjtën kohë shumë të përshtatshëm për një lidhje dashurie.

Sipas astrologut Colin Bedell, këtu janë gjashtë martesa nga parajsa astrologjike. Pra, zbuloni se cilët janë më të përshtatshme të shenjave të Horoskopit:

Dashi & Peshorja: Kontakti mes tyre është si ndezja e një shkrepëseje: Menjëherë shpërthen një flakë erotike që mund t’i ngrohë ose t’i djegë. Sidoqoftë, nëse ata të dy janë të gatshëm të respektojnë dallimet e njëri -tjetrit dhe të mësojnë prej tyre, ata do të ndahen.

Demi & Akrepi: Demi është i magjepsur nga gjërat e bukura, pavarësisht nëse është një drekë me stil të mrekullueshëm ushqimi apo një perëndim idilik të diellit. Akrepi i shqetësuar po kërkon atë që është nën sipërfaqe. Është ky kontrast që i frymëzon ata të dy të evoluojnë përmes një marrëdhënieje. Edhe jo vetëm kaq: Gëzimi ngjitës i jetës i nxjerrë nga Demi e motivon Akrepin të dalë, qoftë edhe për një kohë, nga errësira dhe të zhytet në dritë.

Binjakët & Shigjetari: Pajtueshmëria e tyre qëndron, ndër të tjera, në nevojën e tyre të përbashkët për kufij të shëndetshëm në një marrëdhënie. Ndërsa Shigjetari kërkon aventura të reja, duke udhëtuar dhe eksploruar botën përreth tij, Binjakët plotësojnë dëshirën e tij për komunikim njerëzor. Përmes kësaj marrëdhënieje, ku njëri respekton kohën dhe hapësirën personale të tjetrit, të dyja mund të lulëzojnë, shkruan abcnews.al.

Gaforrja & Bricjapi: Si mund të krahasohet Gaforrja emocionale me Bricjapin, i cili e vendos logjikën mbi të gjitha? E megjithatë kjo është pikërisht ajo që i jep ekuilibër marrëdhënies së tyre, pasi logjika dhe ndjeshmëria gjejnë pjesën e artë dhe njëri mëson shumë nga tjetri. Gaforrja ndihet më i sigurt, ndërsa Bricjapi frymëzohet nga hapja e guximshme e partnerit të tij në botën e emocioneve.

Luani & Ujori: Nëse Luani ndihet i vetmuar në mbretërinë e tij, ai vetëm mund të dalë në botë dhe të lihet në vëmendjen e Ujorit, i cili do të admirojë natyrën e patrembur dhe vetëbesimin e patundur të mbretit të kafshëve. Luani, nga ana tjetër, pranë Ujorit do të zbulojë një mori përvojash që shtrihen përtej kufijve të mikrokozmosit të tij.

Virgjëresha & Peshqit: A e dini suksesin e Belinda Carlisle te “Parajsa është një vend në Tokë”? Është sikur të ishte shkruar për këtë çift, një dyshe të pamposhtur, ku njëri motivohet dhe frymëzohet vazhdimisht nga forcat e tjetrit. Peshqit, për shembull, mësojnë nga aftësia e Virgjëreshës për të kuptuar marrëdhënien e pandarë midis trupit dhe mendjes, ndërsa Virgjëresha nuk pushon së admiruari empatinë e partnerit të tij.