Nerva të tendosura dhe një humbje shëmtuar për Roma-n (5-2) kundër Betis në Unbeatables Cup. Verdhekuqtë kanë barazuar dy herë me Shomurodov dhe Mancini (që ka marrë dy kartonë të verdhë), por kanë rënë para golave të Rodri, Fekir, Alex Moreno, Tello dhe Robert.

Moreno ka shënuar golin e 3-2 me dorë duke zemëruar Pllegrini-n dhe Mourinho-n, të dy të ndëshkuar me karton të kuq. I kuq edhe për Karsdorp.