25.07.2024 11:33
Home Tags Humbje

Tag: humbje

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës: Destinacionet më të frekuentuara

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA), është kthyer tashmë në qendrën kryesore të Ballkanit Perëndimor për shkak të destinacioneve të shumëllojshme dhe fluturimeve direkte, duke...

Balluku takim me homologun italian Salvini: Program ambicioz bashkëpunimi në energji, infrastrukturë e transport

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi në Romë një takim pune me homologun e saj italian Matteo Salvini. Në qendër të...

Kuvendi zgjedh anëtarët e rinj të KLP dhe KLGJ që vijnë nga radhët e...

Ka nisur këtë të enjte seanca plenare e parlamentit të republikës, e cila është e fundit për këtë sesion parlamentar. Seanca do të zhvillohet dy...

Gjyqi Salianji, vazhdojnë sëmundjet në seri/ Deputeti i PD ishte i pranishëm në Kuvend,...

Shtyhet sërish seanca për deputetin Ervin Slainji, i akuzuar për kallëzim të rremë për dosjen ‘Babale’. Në seancën e së enjtes avokati Indrit Sefa që...

Denaj: Fillon disbursimi i Skemës Kombëtare në Bujqësi për 2024

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka filluar sot disbursimin e Skemës Kombëtare në Bujqësi për 2024. Denaj tha se “prioriteti për disbursim nis...

Parlamenti miraton shtyrjen e Komisionit Hetimor për “Sterilizimin”! Ja deri në çfarë datë do...

Kuvendi ka miratuar sot shtyrjen e afatit të Punimeve të Komisionit Hetimor të Shëndetësisë për ‘Sterilizimin’ dhe ‘Check-up’. Shtyrja e afateve mori 95 vota pro,...

Tjetër pakt PS-PD në Kuvend, ngrihet komision për mbikëqyrjen e KLSH, drejtimi i jepet...

Kuvendi miratoi sot ngritjen e komisionit për mbikqyrjen e KLSH me 90 vota pro, 1 abstenim dhe 4 kundër. Komisioni do të drejtohet nga Emilia...

“Reforma Zgjedhore”/ Deputetët pro dhe kundër marrëveshjes, ç’thanë para se të futeshin në Kuvend

Në një prononcim të shkurtër për gazetarët para derës së Kuvendit, teksa po futeshin në seancë, deputetët kanë komentuar paktin dhe dakordësinë e arritur...

“PD ka më shumë frikë nga të vetët”, Bamir Topi: Mazhoranca ka strukturë të...

Ish presidenti Bamir Topi e shikon Partinë Demokratike në inferioritet të plotë, e pamundur të sjellë entuziazëm. Ndryshe nga PS që është solide dhe...

Takim koordinues ndërinstitucional për trafikun e personave, Balla: Problem që asnjë komb nuk mund...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar një takim koordinues ndërinstitucional, me përfaqësuesit e Mekanizmit Kombëtar të Referimit që mbulojnë çështjet e trafikimit të...