25.07.2024 12:47
Home Lajme Aktualitet Broja nuk di të ndalet, shënon sërish

Broja nuk di të ndalet, shënon sërish

Armando Broja është shqiptar i momentit, ky është një fakt dhe këtë 20-vjeçari e vërteton sërish duke shënuar një tjetër gol me peshë për Southampton.

Sërish titullar për “shenjtorët”, Broja bëri gjithçka në pjesën e parë, shërbeu për shokët në çdo formë, por pa mundur të rikthente Southempton në avantazh, me pjesën e parë që përfundoi në barazim 1-1.

Në fraksion e dytë, në minutën e 50-të, në topin e parë që i erdhi në këmbë, Broja nuk fal duke shënuan golin e dytë për Southempton, një gol fantastik, i dyti personal për të në Premier League.