Ambasada amerikane u ka uruar të krishterët në këtë ditë të shënuar. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Ambasada Amerikane shkruan iu uron besimtarëve gëzim e paqe.

“Gëzuar Krishtlindjet! Ju urojmë gëzim dhe paqe në këtë sezon festash. Nga të gjithë ne këtu në Ambasadën e SHBA në Tiranë”, shkruan ambasada.