Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar në 80-vjetorin e lindjes aktorin e madh të skenës shqiptare, Luftar Paja.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla teksa ka publikuar një foto të aktorit të shquar, shkruan se Luftar Paja është krenaria e Gorishovës, Qarkut të Fierit dhe gjithë shqiptarisë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urimet më të mira të madhit Luftar Paja në 80-vjetorin e tij të lindjes. Je krenaria e Gorishovës, Qarkut të Fierit dhe gjithë shqiptarisë???