Dashi – Energjia juaj

Ju punoni me shumë energji, me shumë qëndrueshmëri dhe “ngrihu dhe shko”. Urreni që të rrini ulur, të jeni vetëm dhe të mos bëni asgjë. Të gjithë e dinë që mërziteni shpejt, nuk lodheni kurrë dhe keni nevojë për të vepruar 24/7.

Demi – Forca juaj

Ju jeni këmbëngulës, i vendosur, elastik dhe stoik. Ju nuk jeni një luftëtar dhe një kërkues i sfidave, por kur jeta ju rrëzon, ngriheni shpejt dhe ecni përpara. Keni një qasje pragmatike, objektive dhe logjike për shumicën e çështjeve emocionale.

Binjakët – Mendja juaj e gjallë

Mërkuri, planeti juaj sundues, ju dhuron aftësi komunikimi dhe zgjuarsi, tipare që ju mundësojnë të mposhtni shumicën e shenjave të tjera (përveç Virgjëreshës, e cila gjithashtu sundohet nga Mërkuri). Ju dini pak për shumë gjëra dhe mendoni më shpejt e më qartë se kushdo. Ju jeni dukshëm të zgjuar.

Gaforrja – Dija juaj

Gaforret drejtohen nga hëna, e cila sundon misterin, iluzionin dhe sekretet. Si të tillë, të gjithë Gaforret janë të talentuar me shqisën e gjashtë të mprehtë për të parë se çfarë qëndron poshtë dhe cila është e vërteta. Jeni të urtë, të kuptueshëm dhe perceptues. Ju dini të mbani shumë sekrete, shkruan abcnews.al.

Luani – Besimi juaj

Ju keni vetëbesim në aftësitë tuaja, dhe nuk përmbaheni në jetë. Kur doni diçka, e fitoni. Njerëzit tërhiqen nga ky besim i brendshëm. Është si një dritë dhe i bën njerëzit të ndihen sikur do të fitojnë gjithashtu nëse qëndrojnë afër jush. Shpesh e bëjnë këtë sepse ju jeni bujarë dhe ju pëlqen ta “ndanin” fatin tuaj të mirë.

Virgjëresha – Zgjuarsia juaj

Ashtu si Binjakët, ju sundoheni nga Mërkuri, dhe ndërsa një Binjak di pak për shumë, ju jeni më shumë një “ekspert” në temat me interes. Ju keni një aftësi për të zbërthyer informacionin kompleks, të vështirë dhe konfuz. Truri juaj është paksa si një kompjuter dhe mund të zgjidhni lehtësisht problemet, shkruan abcnews.al.

Peshorja – Pamundësia juaj

Ju e bëni gjithçka të duket e lehtë dhe e thjeshtë. Jeni të zgjuar, analitik, social, simpatik dhe perceptues. Ju keni takt dhe diplomaci të madhe, kështu që edhe bisedat më të vështira janë të buta. Ju keni një instinkt për bukurinë dhe hirin, dhe doni të jetoni mirë.

Akrepi – Fuqia juaj

Jeni ambicioz, të sigurt, të pavarur, të fortë dhe mbështeteni te vetja. Këto tipare ju bëjnë të pandalshëm. Akrepat e dinë se çfarë duan dhe bëjnë gjithçka që duhet për ta realizuar atë. Ata e mbrojnë atë që duan deri në vdekje. Janë të ashppër dhe nuk bëjnë kompromis. Njerëzit mësojnë që të mos ngatërrohen me ju.

Shigjetari – Humori juaj

Ju pëlqen të argëtoheni, të kënaqeni, të luani dhe t’i bëni njerëzit të qeshin. Kudo që të jeni, është festë. Ju jeni një shoqëri e shkëlqyer dhe jepni emocione dhe fat të mirë kudo që të shkoni. Njerëzit tërhiqen nga ju, ju ngrohin shpejt dhe ju falin pothuajse çdo gjë – sepse jeni shumë i adhurueshëm.

Bricjapi – Vendosmëria juaj

Më të vështirët e Zodiakut. Janë të vendosur dhe këmbëngulës, kanë gjithmonë një plan dhe bëjnë çdo gjë për të parë rezultate. Asgjë nuk ju ndalon kur jeni duke punuar për një qëllim. Kjo është ajo që ju bën të arrini një sukses të tillë në jetë.

Ujori – Veçantia juaj

Të gjithë Ujorët dallohen nga turma, për një arsye ose një tjetër, por cilado qoftë kjo, ata gjithmonë bien në sy. Mund të jetë ekscentriciteti juaj, thënia e së vërtetës, pavarësia, zgjuarsia dhe interesat tuaja të pazakonta. Jeni një shenjë e destinuar për të bërë gjëra të mëdha dhe kjo duket që në moshë të vogël.

Peshqit – Dhembshuria juaj

Ju kujdeseni thellësisht për njerëzit e tjerë dhe ata e dinë këtë. Të jenë pranë jush është si të marrin terapi falas sepse i kuptoni njerëzit e tjerë. Nuk është ajo që thua, është mënyra se si i bën të tjerët të ndihen. Dhe ti je mbreti i ndjenjave të mira. Njerëzit gjithmonë do të flasin me ngrohtësi për ju.