Dashi

Këtë javë do të keni një detyrë të rëndësishme. Do të impresionoheni shumë nga lajmet që lidhen me një person i cili nuk jeton me ju nën një çati. Kjo javë do t’ju sjellë një zhvillim të suksesshëm të projekteve dhe ideve tuaja, megjithëse stresi do të jetë mjaft i lartë dhe rrethanat ndonjëherë do të jenë mjaft komplekse dhe të paparashikueshme. është shumë e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos i nënshtroheni stresit. Vazhdoni përpara me guxim, sepse keni filluar rrugën e një ndryshimi të suksesshëm për ju. Gjatë javës, shumë do të jenë të kënaqur me paratë ose një dokument financiar, i cili ka shumë të ngjarë të vijë përmes ndonjë institucioni. Këtë javë mund të merrni lajme të pakëndshme në lidhje me një person që është pjesë e rrethit tuaj të të afërmve, miqve ose fqinjëve. Disa prej jush do të angazhohen në një dokument të rëndësishëm, kontratë ose detyrë tjetër në lidhje me një pronë të trashëguar ose pronë që po e lëshoni me qira. Gratë do të çuditen nga problemet që do të lindin në jetën e tyre. Ju gjithmonë ndjeni stuhinë, por këtë herë ngjarjet do të jenë në gjendje t’ju befasojnë.

Demi

Këtë javë mund të përjetoni një konflikt me një person që gjithmonë ju kundërshton, ka një natyrë komplekse ose nervoze. Kjo mosmarrëveshje mund të ketë të bëjë me prona ose sende që ju zotëroni ose që janë në pronësi të të afërmve tuaj. Gjatë javës do të jeni në gjendje të mbështeteni në përvoja interesante dhe pozitive në dashurinë ose jetën tuaj personale. Kjo do të jetë një javë e favorshme për zhvillimin e çështjeve gjyqësore dhe ligjore. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni angazhime në lidhje me trashëgiminë ose kujdesin për pronën. Gjatë javës, marrëdhënia juaj familjare ose marrëdhënia juaj me një të afërm i cili do të përpiqet të mashtrojë ose manipulojë njerëz të tjerë në familjen tuaj do të kërkojë vëmendje. Nëse keni një fëmijë apo nip, do të përjetoni panik ose ankth të lehtë në lidhje me një situatë që do të kalojë shpejt. Kjo do të jetë një javë e mbarë për njohje të reja ose për një angazhim serioz. Gratë do të bëjnë më shumë biseda, ose plane në lidhje me një fëmijë. Kjo është një javë e mbarë për ju për të zgjidhur problemet e përditshme. Burrat do të jenë në gjendje të kalojnë një javë relativisht të qetë. Lidhuni me miqtë më shpesh, edhe nëse përmes internetit ose me telefon.

Binjakët

Këtë javë do të dëshironi të bëni më shumë gjëra që do të lidhen me të afërmit tuaj që kanë disa nevoja, ose probleme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ngjarjet, rrethanat dhe njerëzit do të kontribuojnë në suksesin e përpjekjeve të tilla. Kjo do të jetë një kohë fatale për ju në drejtim të ndërtimit të ngjarjeve të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Tensioni brenda vetes do të jetë një shenjë se diçka e madhe po vjen në jetën tuaj. Gjatë javës do të ndiqni dramën personale ose familjare të jetës së një personi që njihni. Gjatë kësaj jave, përqendrohuni sa më shumë në kryerjen e detyrave tuaja profesionale dhe mos u jepni menaxherëve ose klientëve tuaj një arsye për t’u ankuar për ju. Gratë do të kenë një javë të favorshme për punët e tyre financiare, për një punë nga e cila presin të ardhura më të mira dhe veprime të tjera të ngjashme. Do të ketë shumë surpriza në jetën tuaj. Burrat do të duhet të komunikojnë ose të punojnë me më shumë gra, përfshirë të afërmit. Do të keni mundësi të mira financiare, por duhet të keni më shumë kontroll mbi shpenzimet tuaja.

Gaforrja

Këtë javë shmangni mbështetjen te njerëzit e tjerë për të zgjidhur problemet ose për të përmbushur angazhime të tjera në lidhje me pronën tuaj ose punët e shtëpisë. Ekziston një mundësi që në vend të zgjidhjes së një problemi, ju mund të krijoni një të ri. Kjo javë nuk do të jetë e favorshme për t’u përfshirë në çështje që lidhen me pronën e trashëguar ose një pronë të përbashkët. Ndoshta detyra të tilla do të kërkojnë një periudhë më të gjatë kohore. Në punët tuaja materiale dhe financiare, jini të kujdesshëm me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut. Java do të krijojë probleme ose vështirësi udhëtimi për të rinjtë dhe të rejat të lindura nën shenjën e Gaforres. Bëni kujdes në çfarë gjendje mendore ose fizike drejtoni, duke mos harruar të ndiqni rregullat themelore të rrugës. Gjatë javës mund të angazhoheni emocionalisht me probleme në jetën e të afërmve që jetojnë në një vend tjetër. Në punën tuaj, do të krijohet një situatë komentesh ose intrigash që ju drejtohen nga një person për të cilin keni pasur një mendim më të mirë. Konfliktet janë të panevojshme. Në përgjithësi, java do të jetë e tensionuar, dinamike, gjë që do të shkaktojë tension më të madh dhe të panevojshëm në marrëdhëniet dhe në punët tuaja të përditshme. Gratë do të jenë emotive, dëshirojnë vëmendje, dashuri dhe ngrohtësi. Fatkeqësisht, kohët janë të vështira dhe do ta shihni vetë se sa egoistë janë bërë njerëzit përreth jush. Burrat do të kenë një javë në të cilën do të gjejnë informacione të rëndësishme.

Luani

Këtë javë do të duhet të zgjidhni një problem familjeje, prone ose problem transporti që është i rëndësishëm për ju personalisht. Mundohuni të mos mbështeteni në ndihmën e miqve, pasi nuk do t’ju pëlqejë rezultati i veprimeve të tyre. Kjo mund të shkaktojë konflikt të pakëndshëm dhe të ndikojë në marrëdhënien tuaj. Pritshmëritë tuaja për ndonjë të ardhur të veçantë këtë javë nuk do të realizohen siç dëshironi. Kontrolloni mirë buxhetin tuaj si nga të ardhurat ashtu edhe nga shpenzimet. Në përgjithësi, në punët tuaja financiare, jini më të kujdesshëm këtë javë dhe kini kujdes nga gabimet ose veprimet e rrezikshme. Gjatë javës do të keni një lloj ndarjeje nga një i afërm ose mik, dhe arsyet për këtë ngjarje mund të jenë shumë të ndryshme. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me gratë. Për sa kohë që jeni të kënaqur me atë që keni arritur, dikush tjetër do të jetë i trishtuar, i pakënaqur ose i zhgënjyer. Gratë do të kenë një javë të mbarë për të pastruar dhe harmonizuar marrëdhëniet me një burrë: një të afërm, mik, koleg. Shmangni përfshirjen në thashetheme, informacione të paverifikuara dhe kini kujdes nga gënjeshtrat ose manipulimet që do të lënë hidhërim tek ju. Burrat do të jenë më të prirur për të pasur ankth, pasiguri dhe frikë në veprime ose vendime. Disa lajme të pakëndshme nga java do t’ju ngarkojnë shumë emocionalisht dhe mendërisht, të cilat mund të ndikojnë edhe në shëndetin tuaj.

Virgjëresha

Këtë javë do të habiteni nga një ngjarje në lidhje me një person nga ambienti juaj i ngushtë. Informacioni që merrni gjatë këtyre shtatë ditëve do të ndryshojë planet tuaja të udhëtimit ose do të ndryshojë qëndrimin tuaj ndaj një personi që jeton në një vend tjetër. Bëni kujdes me dokumentet ose letrat që dërgoni ose që duhet të mbërrijnë nga një qytet tjetër. Gjatë javës do të monitoroni zhvillimin e një problemi shëndetësor të një të afërmi ose një miku i cili ndoshta do të ketë nevojë për trajtim spitalor. Këtë javë, disa nga shanset tuaja të rëndësishme ose përvojat e këndshme do të lidhen me një grua nga rrethi juaj i miqve, kolegëve ose fqinjëve. Ambienti femëror përreth jush do t’ju ndihmojë të zhvilloni planet dhe detyrat tuaja gjatë javës. Do të kërkohet vëmendje për dokumentet financiare që do të nënshkruani këtë javë ose me të cilat do të punoni. Gratë do të kenë më shumë detyra dhe angazhime të një natyre financiare. Ju do të mbështeteni në disa të ardhura ose lajme të mira nga një burrë. Burrat rrezikojnë nga veprime të nxituara, të gabuara. Bëni kujdes kur udhëtoni, tani nuk është koha për rreziqe dhe heroizma.

Peshorja

Këtë javë do të merrni shumë nga koha dhe energjia juaj për të stabilizuar marrëdhënien intime, romantike ose martesore. Ju gjithashtu do të kërkoni kontakte më të shpeshta me miqtë, përfshirë ata me të cilët keni harruar të komunikoni. Njohjet e reja të krijuara këtë javë do të kenë mundësinë për zhvillimin e perspektivës, pavarësisht nëse ato lidhen me jetën tuaj personale, punën ose aktivitetin socio-politik. Këtë javë do të befasoheni nga një telefonatë për të biseduar ose takuar dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë ose që jeton në një qytet tjetër. Për fat të keq, kjo javë mund t’ju trishtojë me lajme të këqija ose një ngjarje në lidhje me një person në rrethin tuaj të të afërmve. Gjatë javës, jini të kujdesshëm nëse porosisni mallra. Gratë do ta kalojnë pjesën më të madhe të kohës në shtëpi. Disa prej jush do të jenë të lumtur me një shtëpi të re. Burrat do të kenë përgjegjësi në familjen e tyre, rëndësia e të cilave nuk duhet të nënvlerësohet. Kjo është një javë e rëndësishme, e suksesshme dhe produktive për ju.

Akrepi

Keni përpara një javë ngjarjesh dhe surprizash të këndshme, të cilat do t’ju ngarkojnë me më shumë optimizëm dhe humor të mirë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të ndjeni se fati është në anën tuaj, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të pakujdesshëm, të pamatur në veprimet tuaja dhe jotolerant ndaj njerëzve të tjerë. Kjo situatë e favorshme do të jetë për një periudhë të shkurtër të jetës tuaj, prandaj shfrytëzoni në maksimum shanset që do t’ju jepen. Në punët tuaja financiare, një grua do të ketë një ndikim ose ndërhyrje të favorshme. Gjatë javës do të monitoroni nga afër zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të ri. Do të jetë e vështirë për ju të qëndroni në një vend, do të irritoheni nga rutina dhe mungesa e emocioneve. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave Bricjapi, Demi ose Virgjëresha do të kërkojnë vëmendje. Burrat po hyjnë në një javë ndryshimesh, ngjarjesh dhe vendimesh të rëndësishme. Zhvillimi i tyre mund të vazhdojë deri në fund të vitit.

Shigjetari

Këtë javë mund të shijoni një blerje ose diçka tjetër në aspektin material. Ju mund të jeni të suksesshëm në një konkurs ose në diçka nga e cila do të merrni një çmim. Nëse jeni të përfshirë në një proces gjyqësor, këtë javë do të jeni në gjendje të mbështeteni në zhvillimin ose suksesin që është i rëndësishëm për ju. E njëjta gjë është e vërtetë nëse jeni në proces të shitjes ose blerjes së një prone. Gjatë javës do të keni disa biseda në familjen tuaj, në të cilat do të kërkoni zgjidhje të arsyeshme për familjen tuaj ose problemet financiare, kërkoni burime të reja të të ardhurave. Është mirë të dini se kjo javë do të jetë e favorshme për të gjetur një rrugëdalje nga situatat ose problemet e pakëndshme, për të cilat kryesisht do të mbështeteni te njerëzit nga rrethi juaj i të afërmve. Nëse keni një lidhje dashurie me një person larg jush, atëherë këtë javë do të zgjidhni një keqkuptim në marrëdhënien tuaj. Gratë do të kenë shumë punë si në shtëpi ashtu edhe në punë. Do të keni biseda dhe takime të rëndësishme për çështje familjare ose profesionale (biznesi). Burrat duhet të jenë të kujdesshëm me shëndetin e tyre. Po hyni në një periudhë në të cilën do të duhet të kujdeseni më shumë për veten. Shmangni ngarkesat emocionale me probleme që mund të zgjidhen në mënyrë diplomatike, pa konflikte.

Bricjapi

Këtë javë mund të filloni një punë të re ose një projekt të ri profesional – biznesi. Paraqitja e njerëzve të rinj në ekipin ku tashmë punoni nuk përjashtohet. Në përgjithësi, java sjell zhvillim të suksesshëm të projekteve. Kjo javë do të ketë një efekt të dobishëm në trajtimin e të afërmit tuaj i cili ka një problem shëndetësor. Java do të jetë e favorshme për gjetjen e një zgjidhje për problemet familjare që kanë krijuar tension në martesën tuaj ose kanë qenë të lidhura me paratë. Këtë javë me siguri do të merrni pjesë në një mbledhje në një rast të rëndësishëm ose do të mirëpritni mysafirë në shtëpinë tuaj. Java do të jetë e favorshme për të marrë një vendim të rëndësishëm ose për të zbatuar një ndryshim në lidhje me një fëmijë ose një të ri në familjen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mendoni për dramën personale të një miku ose të afërmi të cilin do të donit ta ndihmonit në një farë mënyre. Gratë kanë një javë të mbarë për të zhvilluar angazhime ose plane të një natyre financiare. Para të papritura janë të mundshme. Burrat do të kenë një përplasje emocionale me një grua, ndoshta e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. “Dueli” mes jush do të jetë interesant.

Ujori

Këtë javë do të duhet të keni më shumë biseda dhe takime. Java lajmëron një ngjarje të rëndësishme për një grua. Këtë javë, disa njerëz do ta lejojnë veten të veprojë kundër interesave dhe dëshirave. Java nuk do të jetë nga më të favorshmet për udhëtime. Nëse përfshiheni në një proces gjyqësor, do ta keni shumë të vështirë të keni sukses këtë javë. Nëse jeni në proces të zhvendosjes në një vendbanim tjetër, atëherë plani juaj do të realizohet, por me disa vështirësi. është e mundur të organizoni ose të jeni pjesë e një takimi këtë javë. Gratë do të jenë të prirura të kthehen në kohëra më të mira të jetës së tyre, veçanërisht ato që lidhen me përvoja romantike. Burrat do të kenë një takim ose bisedë të pakëndshme që përfshin shkëmbimin e akuzave, dyshimeve për besnikërinë ose aftësinë e dikujt.

Peshqit

Keni përpara një javë dashurie, përvoja intime dhe romantike, të cilat ka shumë të ngjarë të lënë një gjurmë të qëndrueshme. Përdorni këtë javë për të bërë njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Kjo javë do të jetë e favorshme për marrjen e parave, për zgjidhjen e dokumenteve financiare, kredive dhe çështje të tjera. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të habiteni nga paratë e papritura ose informacioni në lidhje me paratë që do të merrni në të ardhmen e afërt. Problemet që do të lindin këtë javë në shtëpinë tuaj do të vijnë për shkak të karakterit të një personi në familjen tuaj, moskokëçarjes, kokëfortësisë së tij / saj, mosgatishmërisë për të punuar dhe më tepër. Gjatë javës, mund të përjetoni shqetësime në lidhje me pagesa të papritura. Ngjarjet në jetën e një njeriu që nuk jeton në shtëpinë tuaj, por që është i afërmi ose miku juaj i ngushtë, do të kenë një zhvillim interesant. Java do të mbahet mend me përvoja emocionale në lidhje me një grua të lindur nën shenjën e Shigjetarit, Dashit ose Luanit. Gratë do të kalojnë një javë në kontakte të gjalla me miq ose kolegë. Burrat do të refuzojnë të angazhohen në një kontratë ose ofertë që nuk u jep atyre perspektivën e dëshiruar të zhvillimit ose nuk plotëson kërkesat e tyre për shërbimin që ofrohet.