Dashi

Tre yje për Dashin. Venusi të enjten do të fillojë një tranzit të rëndësishëm, por nëse kohët e fundit keni filluar një histori ë, është e mundur që të keni ende dyshime. Ju duhet ta dini se marrëdhëniet që kanë përfunduar në muajt e fundit nuk ka gjasa të rikuperohen, është më mirë të lini veten të shkoni në dashuri të reja. Mos u shqetësoni, do të ketë lajme të mira nga java tjetër. Në punë, deri në fund të muajit do të duhet të bëni një zgjedhje: përpiquni të jeni të duruar, të përqendroheni, sepse yjet e vitit 2022 do të jenë në anën tuaj!

Demi

Pesë yje për Demin. Kujdes për historitë e dashurisë që lindin në këtë periudhë: ka shumë për të rikuperuar, por duhet të jeni të duruar. Mundohuni ta lini veten të jeni më pak kokëçarës, ndonjëherë jeni agresivë, ndoshta sepse keni frikë nga ajo që keni përjetuar dhe nuk doni të rijetoni të njëjtat situata që kujtoni nga e kaluara. Ditët do të jenë pasionante, të gjitha për t’u shijuar plotësisht. Në punë, dëgjoni këshillat e një personi me autoritet sepse do t’ju jenë të vlefshme. Mundohuni të jeni më diplomatik dhe më pak impulsiv, veçanërisht në ditë si e Premtja, kur arrini kulmin e nervozizmit tuaj!

Binjakët

Katër yje për Binjakët. Nëse një histori dashurie nuk funksionon dhe jeni përpjekur në çdo mënyrë për ta ruajtur, tani ndoshta është koha për të thënë se “mjaft është mjaft”. Ju nuk doni të talleni dhe as nuk doni të humbni kohë, marrëdhëniet e lindura tani vlerësohen me kujdes, duke sikur ju i kaloni në sitë. Në punë jeni të përgjegjshëm, por edhe shumë krijues dhe kjo do ju ndihmojë. Përgjigje të mira po vijnë për ata që kanë mosmarrëveshje juridike ose burokratike. Do të zgjidhen!

Gaforrja

Katër yje për shenjën e Gaforres. Për shkak të Marsit mund të jeni të lodhur dhe të Mërkurën në dashuri është më mirë të keni vëmendje maksimale përballë partnerit/es: Venusi mbetet favorizues, por është dikush përreth jush që nuk ju kupton ashtu siç dëshironi dhe ndoshta është e nevojshme të largoheni prej tij. Në punë, duhet të investoni në projekte të reja: ditët e mesit të javës do të sjellin diskutime dhe do të shkundin ekuilibrin, nga ana tjetër ju vazhdoni të keni dyshime për të ardhmen e biznesit që po merreni. Nuk po dini si të lëvizni!

Luani

Katër yje për Luanin. Në dashuri duhet të zgjidhni shumë tensione, veçanërisht në ditët e para të javës sepse Venusi është i diskutueshëm. Nëse keni jetuar lart e poshtë me një person, është mirë të shtyni çdo diskutim deri të enjten. Jeni pak intolerantë, ndonjëherë asgjë nuk ju përshtatet dhe nuk mund të duroni askënd që përpiqet të mbyllë krahët tuaj. Në punë, tani tensionet mund të shpresohen. Nga e enjtja Venusi kthehet i favorshëm dhe Dielli dhe Marsi mbeten aktivë: çfarë mund të kërkoni më shumë? Do të jeni më pak të shqetësuar dhe tani gjërat janë më mirë!

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Venusi të enjten do të fillojë një tranzit të diskutueshëm: jeni një person i vendosur, nuk pranoni kompromise dhe e doni qartësinë, por tani dikush, një njeri konfuz po troket në derën tuaj. Dhe kjo ju shqetëson. Kujdes për fundjavën, mund të keni disa argumente që janë shumë të nxehta. Në punë, disa marrëdhënie ndryshojnë, jeni pak në ankth, por do të mësoheni me gjithçka dhe dini të ecni përpara. Po i afroheni gjithnjë e më shumë qëllimit që keni!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores. Mërkuri dhe Dielli kalojnë nëpër shenjën tuaj dhe kjo do t’ju ​​ndihmojë të bëni njohje të reja. Mjaft me negativitetin, është e vërtetë se është e vështirë të besosh veçanërisht nëse sapo ke përjetuar një ndarje, por gjithçka mund të ndryshojë. Pse të mos kënaqeni me një aventurë? Në punë, gjithçka po rimëkëmbet dhe garancitë janë rrugës për ata që kanë biznesin e tyre ose po bëjnë diçka për të filluar. Projektet përfundojnë më së miri jo më vonë se Prill 2022, zini një vend në llozhë!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Venusi do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut vetëm për këtë javë: përfitoni nga kjo dhe mos nënvlerësoni një takim. Jeni shumë sensual dhe pasionant të enjten dhe të premten, veçanërisht pasi Hëna do të jetë në anën tuaj: e pra, çfarë mund të kërkoni më shumë? Jeni pak xhelozë, megjithatë – përpiquni ta mbani këtë aspekt nën kontroll pasi mund të mbytni një marrëdhënie dhe ta shkatërroni atë në embrion. Në punë, është më mirë të jesh i përgjegjshëm: ju e dini se si të bëni që gjithçka ta keni në avantazh dhe nën kontroll, por tani ka propozime të mira për t’i mirëpritur me krahë hapur!

Shigjetari

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Venusi do të hyjë në shenjën tuaj: mund të merrni një telefonatë të bukur, të keni një takim të këndshëm. Çdo gjë do të varet nga ju (dhe nga fati), por qielli është premtues: lëreni veten të dashurohet, edhe nëse thjesht dëshironi të përjetoni një aventurë të goditur. Në punë, tani jeni të fortë dhe të vendosur: përpiquni të planifikoni biznesin tuaj, mos prisni gjithçka menjëherë. Me kalimin e kohës, projektet dhe përgjigjet do të vijnë!

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Së fundi, ju doni ta lini veten të rrjedhë vetë drejt dashurisë, edhe nëse e kaluara ndonjëherë kthehet për të trokitur në derën tuaj dhe ka ende një çështje për t’u zgjidhur. Më mirë të shmangni situatat e vështira. Të Mërkurën ka të ngjarë që dikush t’ju testojë, por ju e dini që me heshtje u përgjigjeni më mirë provokimeve. Në punë, doni të bëni diçka dhe tashmë jeni projektuar drejt së ardhmes. Ndoshta ju punoni shumë dhe fitoni pak, por tani është më mirë të kënaqeni me këtë. Kujdes për të enjten sepse Marsi do të jetë disonant, më mirë bëni durim!

Ujori

Pesë yje për Ujorin. Venusi do të jetë përsëri në anën tuaj nga e enjtja, por më mirë të shmangni grindjet dhe përplasjet. Mendohuni mirë para se të veproni dhe të thoni atë që mendoni. Muaji i kaluar ishte e vështirë për ndjenjat (por jo vetëm) dhe tani po përpiqeni të shëroheni. Në punë, shumë do të donin të prishnin punët që bëni sepse i konsiderojnë hiç të mira. Mund të zemëroheni për paratë, keni shumë angazhime dhe ca lekë për të harxhuar!

Peshqit

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Historitë e dashurisë të lindura në muajin e fundit tani mund të vazhdojnë, por kini kujdes sepse të enjten mund të ndryshoni qëndrim. Ju jeni të ndjeshëm dhe me asgjë nuk mund të ndryshoni mendje: mbase një fjalë e keqe do t’ju ​​bëjë që t’i ktheni shpinën personit që po takoni për një moment? Në punë, ka disa probleme për t’u zgjidhur, por nga e Premtja gjërat do të jenë më mirë. Keni përgjegjësi të reja, por duket se gjithçka po ecën ngadalë. Mos u shqetësoni: midis dhjetorit dhe shkurtit shumë lajme dhe mundësi të shkëlqyera do të trokasin në derën tuaj. Kini durim!