Dashi

Do të jeni në gjendje të mësoni gjëra të reja për shkak të mendjes tuaj të mprehtë. Do të keni dëshirë për të fituar para të shpejta. Qëndrimi juaj i pakujdesshëm mund t’i shqetësojë prindërit tuaj.

Demi

Mundësi për dhimbje trupi. Shmangni sforcimet fizike. Bëni pushim të mjaftueshëm. Investoni para me këshillën e njerëzve me përvojë. Qëndroni larg biznesit të dyshimtë.

Binjakët

Njerëzit përreth jush do të kenë mbështetje. Sëmundjet kronike mund t’ju shqetësojnë. Kontrolloni gjuhën tuaj pasi mund të lëndojë ndjenjat e gjyshërve tuaj. Dashuria do të jetë në ajër për ju.

Gaforrja

Meqenëse Hëna është në Virgjëreshë, do të keni fatin të arrini shumë gjëra që dëshironi vërtet. Një ditë e përkryer për të vënë në jetë idetë tuaja. Gjendja juaj financiare do përmirësohet.

Luani

Mund të shprehni pakënaqësi me njerëzit në jetën tuaj. Ju nuk duhet t’i ndani sekretet tuaja me të tjerët. Të luash me fëmijët do t’ju japë kënaqësi të mrekullueshme.

Virgjëresha

Kalimi i Hënës në shenjën tuaj të horoskopit do të sjellë harmoni dhe qetësi në familje. Një ditë e shkëlqyer për familjen tuaj për të kaluar kohë së bashku. Do të angazhoheni në disa punë krijuese.

Peshorja

Nuk jeni në gjendje të bëni ndonjë përparim për shkak të qëndrimit tuaj pesimist. Është koha e fundit që ju të kuptoni se shqetësimi ka vonuar fuqinë tuaj të të menduarit.

Akrepi

Natyra juaj gazmore do t’i mbajë të tjerët të lumtur. Ju mund të shpenzoni paratë tuaja për shëndetin e dobët të partnerit tuaj por, nuk keni pse të shqetësoheni për këtë gjë.

Shigjetari

Shëndeti juaj do të lulëzojë ndërsa ndani momente të lumtura me të tjerët. Por kini kujdes pasi neglizhimi i saj do t’ju shqetësojë më vonë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë shpresëdhënëse. Ju mund të filloni të mësoni aftësinë e kursimit të parave dhe përdorimin e duhur të tyre. Çështjet financiare mund të çojnë në debate në familje.

Ujori

Mund të jeni të bindur të hiqni dorë nga zakoni i pijes. Investimet e mëparshme në pasuri të paluajtshme mund t’ju sjellin fitime të mira. Natyra juaj e këndshme mund të ngrejë shpirtrat e anëtarëve të familjes suaj.

Peshqit

Mund t’ju duhet të luftoni me orarin e ngarkuar të punës. Mund të ketë fitime monetare. Dyshimet e panevojshme mund të shkatërrojnë marrëdhënien tuaj.