Sali Berisha është qëlluar me grusht.

Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në bulevardin “Dëshmorët e Kombt”.

Ishte një person, pjesë e turmës së protestuesve që ishin grumbulluar në bulevard.

Në momentin që Berisha është qëlluar ka rënë direkt në tokë dhe kanë ndërhyrë truprojat.