Sali Berisha është qëlluar me grusht nga një i ri.

Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Ishte një person, pjesë e turmës së protestuesve që ishin grumbulluar në bulevard, ai që ka qëlluar Berishën.

Në momentin që Berisha është qëlluar ka rënë direkt në tokë dhe më pas kanë ndërhyrë truprojat.

Nga pamjet, Berisha dukej i gjakosur pas gjuajtjes me grusht.

Më pas, shoqëruesit e Berishës kanë masakruar me grushta e shkelma personin që goditi Berishën.