Dashi-Ju keni pak konfuzion në kokën tuaj dhe ndoshta duhet të bëni një pushim për të pastruar kokën që i njeh të gjitha pikëpamjet, dashurinë dhe punën.
Duhet të merren vendime.

Demi-Ka një problem ekonomik për tu rregulluar, ndaj bëni kujdes të mos shpenzoni shumë.
Nuk është dita ideale për dashuri pasi grindjet janë afër.

Binjakët-Në dashuri sot kemi nevojë për pak më shumë vëmendje, sidomos për fjalët që përdoren ndaj partnerit.
Në punë, performanca juaj ka rënë pak, kjo për shkak të stresit të akumuluar.

Gaforrja-Sot yjet janë pak djallëzorë ndaj kini kujdes nga çdo polemikë në dashuri. Në punë, nga ana tjetër, gjithçka po shkon mirë, është momenti i duhur për t’u treguar të gjithëve se kush jeni.

Luani-Dashuria sot është paksa e komplikuar dhe mund të çojë në disa grindje me partnerin. Në punë, është koha e përkryer për të goditur ndërsa hekuri është i nxehtë.

Virgjëresha-Sot ndiheni pak të larguar nga partneri, por mos u shqetësoni, është vetëm një moment që kalon. Në punë prisni disa propozime interesante.

Peshorja-Hëna ju shpërblen sot duke ju dhuruar emocione të bukura.
Në punë nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që bëni por shtrëngoni dhëmbët dhe mos u dorëzoni tani.

Akrepi-Kini kujdes në dashuri sepse qielli është pak i vrenjtur.
Jini të durueshëm.

Në punë, ndryshimet e mundshme të roleve janë në rrugë e sipër.

Shigjetari-Hëna ju jep një vitalitet të bukur ndaj përpiquni ta shfrytëzoni duke bërë diçka të bukur me partnerin. Kënaqësitë e mëdha më në fund arrijnë në punë.

Bricjapi-Ndryshimet vijnë në punë dhe në dashuri, bëni kujdes, përpiquni të kuptoni nëse jeni vërtet të dashuruar apo thjesht po bindni veten që jeni.

Ujori-Ky qiell është i bukur për ndjenjat dhe në punë vijnë mundësi të reja interesante.

Peshqit-Lëreni veten pak më shumë në dashuri dhe në punë do të arrini të merrni kënaqësi të mëdha, por është më mirë të mos e teproni si zakonisht.