Breshëria e të shtënave me armë zjarri në ambientet e Top Channel ka tronditur edhe banorët e Big Brother Vip, ndërsa janë publikuar edhe pamjet kur dëgjohet breshëria e kallashnikovit.

Qetsori, Kristi dhe Nita ndodhet të ulur jashtë kur nisin të shtënat. Kristi pyet ça ishte kjo dhe Qetsori i përgjigjet “kallash”. Banorët konstatojnë se të shtënat ishin afër tyre dhe reagojnë të tmerruar.

Nga sulmi me armë mbeti i vrarë roja i sigurisë, 60-vjeçari Pal Kola.