Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende parashikohen të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 3 dhe 6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 12 dhe 15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe mesatarisht e fortë.