Protesta e sotme e lajmëruar nga grupimi i Rithemelimit para Bashkisë së Tiranës ka dështuar. Ajo është braktisur pothuajse nga të gjithë militantët.

Pamjet me dron tregojnë qartë se ne proteste ka më shumë kameramanë dhe gazetarë se sa protestues. Ajo që vihej re është se nga protesta në protestë numri ka ardhur duke u tkurrur. Në mungesë të njerëzve, ata pak që janë mbledhur rreth Argita Berishes, kanë hedhur molotovë ndaj efektivëve të policisë qe ne nisje te protestes per te justifikuar sheshin bosh para Bashkise.