Kroacia përballet me Shqipërinë në ndeshjen e dytë të Grupit B, me të dyja skuadrat që kërkojnë fitoren në mënyrë që të jenë ende në garë për t’u kualifikuar.

Kuqezinjtë e Sylvinhos zbresin në fushë pas disfatës me Italinë, teksa tashmë luajnë për çdo gjë.

Duket se tekniku brazilian ka kryer zëvendësime në mesfushë dhe sulm, duke lënë në stol Seferin dhe Brojën, teksa Bajrami ka kaluar në krahun e majtë, me Laçin që luan në mesfushë dhe Manaj në krye të pjesës ofensive.

LIVE:

KROACI 0-1 SHQIPËRI

Laçi 11′

KOMENTI LIVE:

31′ Asllani merr një top në zonë nga Asani dhe i vetëm me portierin ndalet nga Livakovic.

29′ Hysaj provon me një gjuajtje fluturimthi në hyrje të zonës, por tentativa e tij shkon mbi kuadratin e portës.

20′ Brozovic tenton me një gjuajtje nga jashtë zone, por tentativa e tij shkon jashtë kuadratit.

15′ Bajrami hyn në zonë dhe godet me të djathtën, por tentativa e tij devijohet nga Livakovic.

11′ GOOOL SHQIPËRIA 0-1/ Laçi godet me kokë pas një krosimi të Asanit dhe ndëshkon kroatët. (VIDEO)

4′ Manaj lëviz bukur në hyrje të zonës, por nuk arrin dot të godasë me topin që largohet nga Livakovic.

1′ Shkelmohet topi i parë në Hamburg!

FORMACIONET ZYRTARE:

KROACIA: Livakovic, Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Petkovic, Kramaric.

Trajner: Zlatko Dalic

SHQIPËRIA: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

Trajner: Sylvinho