Shqipëri – Spanjë luhet sot në 21:00 për Grupin B të Euro 2024. Edhe trajneri i Kombëtares, Sylvinho ka tifozë të veçantë sot në stadiumin e Dusseldorfit.

Vajza e tij, Tati Mendes dhe bashkëshortja janë veshur me ngjyrat e Shqipërisë dhe janë gati për 90 minuta të zjarrta.