04.10.2023 05:01

Aktualitet

​Eklips diellor! Ja kur pritet të ndodhë spektakli qiellor, do të jetë i dukshëm...

Një eklips diellor i quajtur “unaza e zjarrit” do të shfaqet në qiejt mbi Amerikën Veriore, Qendrore dhe Jugore më 14 tetor, duke krijuar...

“Bravo djema, punë e mirë”, publikohet audio e bisedës së arbitrave për golin e...

Goli që iu anulua Liverpool kundër Tottenham shkaktoi shumë polemika në Angli. Luiz Diaz gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 34, por vendimi...

Paskemi dasmë këtë javë, martohet çifti i njohur i këngëtarëve shqiptar

Këtë javë kemi një dasmë VIP. Çifti i njohur i këngëtarëve shqiptar, shumë të dashur për publikun, Venera dhe Lindi martohen. Burime për revistën...

Një hap serioz I Gjykatës në gjyqin e Gërdecit

Nga Mero Baze/ Gjykata në Tiranë ka shpëtuar integritetin e procesit gjyqësor në ngarkim të Fatmir Mediut dhe bashkëpunëtorëve të tij, mes të cilëve shquan...

Pse po i firojnë deputetët Gaz Bardhit?

Nga Ylli Pata/ Siç u raportua, sot në takimin e përbashkët të Gazmend Bardhit dhe Sali Berishës, u mblodhën 28 deputetë, nga 50 që ishin...

“S’ka më derdhje të ujërave të zeza në det”/ Rama: ‘Maldivet e Europës’ po...

Kryeministri Edi Rama është treguar i prerë me bizneset në vijat bregdetare ku tha se sezonin e ardhshëm s’do tolerohet asnjë biznes që do...

Fati yt/ Horoskopi 4 tetor 2023

DASHI Ka rrezik të ketë probleme serioze gjatë kësaj dite për të gjithë ata që janë në një lidhje. Mos flirtoni me persona të tjerë...

Si mund të tregoni nëse një avion ka një emergjencë, në rrjetin FlightRadar (fotot)

A e dinit se rrjeti i gjurmimit të avioneve FlightRadar mund të përdoret jo vetëm për vendndodhjen e itineraret e fluturimeve, por dhe për...

OSBE-ODIHR notë kaluese “14 majit”, reagojnë SHBA-BE

Zgjedhjet vendore të 14 majit morën një notë kaluese nga ana e OSBE-ODIHR. Një raport i tillë është mirëpritur nga SHBA dhje BE, të...

Broja kompenson kohën e humbur, besimi i Chelsea-t shpërblehet

Analizë nga: The Athletic Për herë të dytë në 10 muaj, fokusi i kamerave ra mbi Armando Brojën që kishte prekur qiellin në një fushë...