28.07.2021 12:23
Home Lajme Sociale Faqe 309

Sociale

Me shpejtësi deri në 177 km/h, policia ar reston 7 shoferë! Gjobit 2051 drejtues...

Policia rrugore thotë se 7 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, janë arrestuar nga të cilët 3 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 4 për...

Celibashi: Zgjedhjet e 25 prillit ishin në një standard gati perëndimor, KQZ dëshmoi paanësi...

Raporti final i OSBE/ODIHR vlerësoi institucionin e Komisonit Qendror të Zgjedhjeve si një nga institucionet i cili ka mbikqyrur shumë mirë procesin e zgjedhjeve...

Raporti i DASH, Karçanaj: Shqipëria, model në qeverisjen digjitale

Raporti i vitit 2021 për Shqipërinë i Departamentit Amerikan të Shtetit vlerësoi revolucionin digjital në vendin tonë, duke vënë në dukje se 95 %...

Shërbime të reja në Spitalin Memorial Fier/ Instalohet një pajisje e teknologjisë së lartë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar sot Shërbimin e ri të Hemodinamikës në Spitalin Memorial Fier, i cili bën pjesë...

500 fermerë në Fier, kontrata ekskluzive për eksport në Austri të trangullit Kornishon

500 fermerë në qarkun e Fierit prodhojnë trangull “Kornishon” ekskluzivisht për eksport në Austri, mbi bazën e kontratave paraprake. Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit...

Ekonomi në parasamitin e Romës: Shqipëria, potencial të lartë bujqësor

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, në ditën e dytë të punimeve të parasamitit të OKB që po zhvillohet në Romë, theksoi...

Rama nxjerr pamje nga Kanionet e Erzenit: Natyrë spektaklolare

Këtë pasdite, kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga Kanionet e Lumit Erzen. Me anë të një video në rrjetet sociale, Rama u uron...

Raporti i DASH për e-Albania: 95% e shërbimeve online, do të frenojë korrupsionin

Rritja e shërbimeve publike online përmes e-Albania mori vlerësim maksimal nga një prej raporteve më të njohura ndërkombëtarë për klimën e investimeve, ai i...

Ministrja Kushi takim me përfaqësues të Bankës Botërore për bashkëpunim të mëtejshëm në fushën...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka pritur në ambientet e MASR përfaqësues të Bankës Bortërore, në kuadër të bashkëpunimit në...

Covid 19/ Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja në vend

MSHMS apelon qytetarët të vaksinohen, për të frenuar përhapjen e varianteve të reja të Covid19. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë...