30.11.2023 03:33
Home Tags Konference

Tag: konference

“Për Shkëlzenin”, inxhinierja dëshmon për Gërdecin: Shënimin s’e bëra unë, ashtu erdhi

Dëshmitarja në gjyqin për Gërdecin, Anila Gjergji me detyrë inxhinierie software-i, tha përballë trupit gjykues se ajo nuk ka bërë shënim me stilolaps “për...

Rritet numri i përfituesve për amnistinë, ministri i Drejtësisë dorëzon në kryeministri projektligjin për...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka dorëzuar në kryeministri projektligjin për Amnistinë Penale. ‘Ju bëjmë me dije se ditën e sotme, date 30.11.2023, Ministria e...

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Laknas të Tiranës. Nga të dhënat e para flitet për një person të vrarë dhe një të...

“Të varfër, por me kursime”, zgjerohen depozitat në banka në tetor

Të varfër, me kursime në banka. Kontrasti i për ketvendit tonë me 42 për qind e popullsisë që kanë në xhepa më pak se...

Përkeqësimi i motit, pezullohen lundimet e trageteve nga Durrësi dhe Vlora

Për shkak të motit të keq, nesër pezullohen lundrimet e trageteve në të dy anët e Adriatikut për linjat Durrës-Bari-Durrës dhe Vlorë-Brindizi-Vlorë. Drejtoria e...

Google merr vendimin drastik, ja çfarë do të ndodhë nga 1 dhjetori

Nga data 1 dhjetor, Google do të fillojë procesin e fshirjes së llogarive joaktive të Gmail. Për këtë lëvizje, Google ka njoftuar në maj,...

Ja si do t’a mbyllin vitin shenjat e zodiakut! Parashikimi i horoskopit për muajin...

Sipas astrologut Jorgo Pulla, muaji i fundit i vitit do të jetë dhe muaji i mbylljeve të problemeve të mëdha. Ky muaj ka të...

Denaj në Vjenë: Shqipëria po punon intensivisht për përfshirjen në tregjet europiane me produkte...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj mori pjesë në panelin e konferencës ndërkombëtare të organizuar nga UNIDO, në Vjenë mbi “Industrializimin në...

Ministri i Jashtëm rus: OSBE-ja është bërë vegël e BE-së

Ministri i Punëve të Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, në fjalimin e mbajtur në samit, ka akuzuar shtetet perëndimore dhe Aleancën Veri-atlantike për, siç...

Frika e mosvotëbesimit nga humbja e zgjedhjeve, Berisha: Me kod moral, s’kam faj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp, sulmoi kryeministrin Edi Rama se ka përdorur pushtetin për interesat e tij personale....