14.07.2024 10:04
Home Tags Korçë

Tag: Korçë

Atentati ndaj Trump i paralajmëruar, dëshmitari: Autori ishte mbi çati, siguria nuk më dëgjoi

Një burrë që ishte i pranishëm në atentatin ndaj Donald Trump, ka zbuluar se ai kishte paralajmëruar agjentët e Shërbimit Sekret për një person...

“Tragjedi për botën demokratike”/ Kryeministri Rama reagon për atentatin ndaj ish presidentit Trump

“Është shqetësuese të shohësh që një kandidat për President të Shteteve të Bashkuara të qëllohet gjatë një tubimi dhe të dëgjosh se një pjesëmarrës...

Atentati ndaj Trump, Begaj: Dënojmë fuqishëm sulmin dhe format e dhunës politike

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar lidhur me atentatin ndaj ish-Presidentit Donald Trump, i cili mbeti i plagosur në veshin e djathtë, pas të shtënave...

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!...

FBI ka identifikuar Thomas Matthew Crooks si personin e armatosur të përfshirë në atentatin kundër ish-presidentit Donald Trump. Në një deklaratë, hetuesit federalë thanë: “FBI-ja...

Bëjeni të “shkrihet” me vetëm një fjali, në varësi të shenjës së tyre

Secila femër tregon në mënyrën e saj se si ndihet për mashkullin që i ka “rrëmbyer” zemrën. Të tjerët do të “hapin” menjëherë zemrat e...

Sulmi ndaj Trump/ Kush janë presidentët e SHBA-ve që u kanë mbijetuar tentativave për...

Ish-presidenti Donald Trump u qëllua të shtunën gjatë një mitingu në Pensilvani, pasi u qëllua me armë. Plumbi i preku veshin e djathtë, por...

Temperatura mbi 40 gradë, si pritet të jetë moti gjatë ditës

Shqipëria Sipas MeteoAlb: Do të vijojë i nxheti sërish në territorin Shqiptar; për pasojë moti i kthjellët dhe temperaturat shumë të larta do të mbizotërojnë...

Vritet atentatori i Donald Trump

Media amerikane CBS raporton se autori i dyshuar per atentatin ndaj ish presidentit Donald Trump eshte vrare. Trump u qellua gjate nje takimi ne Pensilvani....

VIDEO/Momenti kur Trump qëllohet me armë, ja si duket ish-presidenti

Pamjet i treguan atij një grimasë dhe ngritjen e një dore në vesh, përpara se të binte pasi shpërthyen të çara të mprehta –...

Atentat ndaj Donald Trump, nuk dihet gjendja e tij

Agjentët e Shërbimit Sekret kanë nxjerrë me nxitim ish-presidentin Donald Trump nga skena pasi zhurmat e forta u dëgjuan në një tubim në Pensilvani. Pamjet...