23.09.2021 05:05
Home Tags Kurti

Tag: kurti

Dialogu me Kosovën, Vuçiç: Edhe Shën Pjetri të më telefonojë, nuk do të ma...

Rikthimi në dialog duket i vështirë dhe gati i pamundur për Kosovën e Serbinë. Gjithsesi fillimisht duhet të pranohen disa kushte të përcaktuara nga...

“Si u gdhive?” Policia e kap në flagrancë duke ujitur kanabisin, reagimi epik i...

Një i moshuar është kapur në flagrancë nga blutë duke kultivuar kanabis. Ai po kujdesej për bimët që ishin mbjellë në një cep të...

Foltorja e Sali Berishës, megafon i hipokrizisë, sarkazmës, akuzës dhe shantazhit

Nga Pajtim Bello Foltorja e Sali Berishës po shtegëton nga një qark në tjetrin. Diskursi i foltores e ka krijuar profilin e vet. Si edhe...

Në lidhje me Atdheun? Flet për herë të parë Bora Zemani

Në media është duke vazhduar që të përflitet për një lidhje të mundshme në mes të Atdhe Xheravinës dhe moderators, Bora Zemani. Kjo ka...

Rrugët pranë shkollave, pedonale/ Veliaj tregon masën e marrë për të rritur sigurinë e...

27 Shtatori do ta gjejë Tiranën me 10 shkolla të reja, të rindërtuara nga e para. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i...

Nga Xavi, Henry te Roberto Martinez, “hijet” që përndjekin Koemanin

Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të një figure të përshtatshme për të zëvendësuar trajnerin holandez, Ronald Koeman, pozicioni i të cilit është në...

Të paautorizuara/ Brenda 9 tetorit, kompanitë duhet të heqin reklamat nga rrugët

Autoriteti Rrugor Shqiptar u ka kërkuar të gjitha kompanive që kanë kryer punime në rrugë të heqin reklamat dhe logot e paautorizuara. Urdhri është...

LSI në mes të katër rrugëve

Në fakt rrugët janë dy, njëra majtas dhe tjetra djathtas. Njëra tregon nga pushteti dhe tjetra nga opozita, por LSI ende nuk e ka...

Talebanët “grabisin” thesarin e Aleksandrit të Madh, ndër 5 më të rëndësishmit në botë,...

Muzeu i Kombëtar afgan në Kabul është mbyllur dhe koleksioni i Baktrianit, është zhdukur. “Nuk ju them dot se ku gjendet, është një argument...

Hena e plote vjen me ndryshime drastike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 4 shenja...

Dashi Jeni duke përjetuar një situatë ku maturia është thelbësore. Kjo ka të bëjë edhe me dashurinë edhe me punën, kini kujdes. Demi Diçka mund...