30.11.2023 04:03
Home Tags Monika

Tag: Monika

Aksidentohet Mërgim Vojvoda, policia e Torinos jep detaje mbi ngjarjen

Mërgim Vojvoda aksidentohet në Torino. Mbrojtësi dardan i Torinos është përfshirë në një aksident rrugor, ku Mercedesi i tij është përplasur me një makinë...

Bislimi: Nuk do të ketë zgjedhje serbe në Kosovë këtë vit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë të enjten se nuk do të lejohet mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në territorin e Kosovës...

Përfitojnë 620 të dënuar, Manja dorëzon në Kryeministri projektin përfundimtar të Amnistisë Penale

Ministri i drejtësisë, Ulsi Manja ka dorëzuar ditën e sotme në Kryeministri projektin përfundimtar të Amnistisë Penale. Në fjalën e tij, Manja tha se...

E thotë shkenca, kjo është diferenca ideale e moshës mes një çifti

Njerëzit thonë se dashuria është e verbër, por një studim pretendon se diferenca në moshë mund të përcaktojë jetëgjatësinë e marrëdhënies suaj. Ideja për...

“Për Shkëlzenin”, inxhinierja dëshmon për Gërdecin: Shënimin s’e bëra unë, ashtu erdhi

Dëshmitarja në gjyqin për Gërdecin, Anila Gjergji me detyrë inxhinierie software-i, tha përballë trupit gjykues se ajo nuk ka bërë shënim me stilolaps “për...

Rritet numri i përfituesve për amnistinë, ministri i Drejtësisë dorëzon në kryeministri projektligjin për...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka dorëzuar në kryeministri projektligjin për Amnistinë Penale. ‘Ju bëjmë me dije se ditën e sotme, date 30.11.2023, Ministria e...

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Laknas të Tiranës. Nga të dhënat e para flitet për një person të vrarë dhe një të...

“Të varfër, por me kursime”, zgjerohen depozitat në banka në tetor

Të varfër, me kursime në banka. Kontrasti i për ketvendit tonë me 42 për qind e popullsisë që kanë në xhepa më pak se...

Përkeqësimi i motit, pezullohen lundimet e trageteve nga Durrësi dhe Vlora

Për shkak të motit të keq, nesër pezullohen lundrimet e trageteve në të dy anët e Adriatikut për linjat Durrës-Bari-Durrës dhe Vlorë-Brindizi-Vlorë. Drejtoria e...

Google merr vendimin drastik, ja çfarë do të ndodhë nga 1 dhjetori

Nga data 1 dhjetor, Google do të fillojë procesin e fshirjes së llogarive joaktive të Gmail. Për këtë lëvizje, Google ka njoftuar në maj,...