29.09.2023 05:58
Home Tags Olta Xhaçka

Tag: Olta Xhaçka

Jo vetëm Mbappe për sulmin, Reali s’heq dorë nga kapiteni i Premier League

Jo vetëm Kylian Mbappe për sulmin e ri të Realit të Madridit. Merkato e verës së ardhshme pritet të jetë e zjarrtë në kryeqytetin...

Borrell: BE e gatshme të konsiderojë masat ndëshkuese ndaj Serbisë

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të premten se BE-ja është e gatshme të marrë në konsideratë “masat ndëshkuese”...

A bën pjesë dhe ju? Zbuloni cilat janë 5 shenjat më të lumtura të...

Thonë që lumturia është e shënuar në ADN-në e një njeriu. Disa të tjerë kërkojnë ta zbulojnë nëpërmjet parashikimeve të ndryshme të fatit. Kurse...

Pse në Tiranë gjen “patriotë” kundër Serbisë, por që ulin “brekët” para Greqisë?

Nga Kreshnik Spahiu E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë? Kam tre ditë që dëgjoj me habi “Patriotët” e...

Dita botërore e zemrës, konsulta falas në pedonalen e Tiranës! 90 mijë të prekur...

Sëmundjet e zemrës po shënojnë rritje duke prekur edhe moshat e reja vitet e fundit. Në ditën botërore të ndërgjegjësimit në pedonalen e kryeqytetit...

Bastisjet në Veri të Kosovës, Prokuroria dhe policia japin detaje

Me urdhër të Prokurorisë Speciale, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksion për bastisjen e pesë zonave në komunat veriore të Kosovës, kryesisht në pronat...

Rama: Kur hyra në politikë, mendova se arti kishte mbaruar!

Kryeministri Edi Rama nga forumi ndërkombëtar në Berlin, ka komentuar se pjesën artistike të karrierës së tij, se pse luan basketboll dhe pikturon. Rama tha...

Pioli injoron forcën e Interit: Ja cila skuadër është favorite për titull

Humbja 5-1 në derbi është një kujtim i largët për Stefano Piolin, që në prag të sfidës me Lazion ka deklaruar se pavarësisht asaj...

Shumica e popullatës armene largohet nga Nagorno Karabaku

Mijëra refugjatë nga Nagorno-Karabaku vazhdojnë të kalojnë në Armeni. Nga e hëna shumica e popullsisë së enklavës u evakuua nga rajoni separatist që u...

Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut, shkak avokatët e familjarëve të viktimave

Shtyhet për në 3 tetor gjyqi ndaj ish-ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia për t’u njohur me...