17.10.2021 12:14
Home Tags Petrit Vasili

Tag: Petrit Vasili

“Mos mu drejto mua”/ Paloma dhe Kledi debatojnë për pastrimin e shtëpisë

Pastrimi i shtëpisë ka qenë gjithnjë një temë që ka nxitur shumë debat madje dhe konflikt me banorët. E tillë ishte dhe mbrëmja e djeshme...

Prodhimi i energjisë elektrike në vend, Ilir Beqaj: Prirja 20 vjeçare është rritëse si...

Ilir Beqaj ka bërë një analizë për sistemin energjitik shqiptar ku tregon se si nga njëra anë janë ulur humbjet, por nga ana tjetër...

Squid game: Cili personazh jeni, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit?

Squid Game është kthyer në një nga serialet më të ndjekur të të gjitha kohërave në Netflix. Por, a dëshironi të dini se cili...

FOTO-LAJM / “Asgjë nuk na ndal”, ja garuesit e veçantë të Maratonës së Tiranës

Një kategori e veçantë e Maratonës së Tiranës është dhe ajo “We too” e cila ka për qëllim të jetë më shumë motivuese se...

Ilir Beqaj: Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në vend. Kjo...

Nga 8 nëntori personat që kanë marrë dy dozat e vaksinës anti-COVID do t’ju...

Nga Shtëpia e Bardhë kanë bërë të ditur se qytetarët e vendeve tjera që janë vaksinuar me dy doza të vaksinës anti-COVID, nga 8...

Rama për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine”: Shqipëria, vendi im si askush tjetër

“Shqipëria vendi im si askush tjetër”, kështu shprehet Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për revistën e njohur franceze “Beaux-Arts Magazine”. Rama tregon si...

Milan, asnjëherë më mirë se këtë sezon

Milan ka arritur të fitojë ndeshjen kundër Veronës në kampionat me rezultatin 3-2. Një rezultat që i jep fitoren e 7-të në 8 ndeshje...

Paris, mbillen 170 000 pemë për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Parisi është një metropol urban me ndotje të tepërt të ajrit . Tani, kryeqyteti francez po kërkon të përmirësojë klimën e qytetit duke mbjellë...

Sendet personale të Amy Winehouse në ankand

Familja e Amy Winehouse hap dollapët e divës së këngës, e cila vdiq 10 vjet më parë në shtëpinë e saj nga helmimi nga...