25.07.2024 12:00
Home Tags Spanja

Tag: Spanja

FOTO/ Dështon protesta e opozitës për lirimin e Sali Berishën para Bashkisë së Tiranës

Edhe më pak njerëz kishte sot në protestën e opozitës, që kërkon lirimin e Sali Berishës para godinës së Bashkisë së Tiranës. Siç duket...

Pas fjalimit në Kongres, Netanyahu do të takohet me Biden dhe Harris

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të takohet sot me Presidentin Joe Biden dhe kandidaten e mundshme demokrate Kamala Harris. Vizita e Netanyahut në Shtëpinë e...

“E neveritshme, nivel ordiner”, Braçe përplaset me Bardhin për KLSH në Kuvend

Me debate është shoqëruar seanca e sotme plenare, teksa kreu i Grupit Parlamentar i PD, Gazment Bardhi u shpreh se Kuvendi po shkel ligjin,...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës: Destinacionet më të frekuentuara

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA), është kthyer tashmë në qendrën kryesore të Ballkanit Perëndimor për shkak të destinacioneve të shumëllojshme dhe fluturimeve direkte, duke...

Balluku takim me homologun italian Salvini: Program ambicioz bashkëpunimi në energji, infrastrukturë e transport

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi në Romë një takim pune me homologun e saj italian Matteo Salvini. Në qendër të...

Kuvendi zgjedh anëtarët e rinj të KLP dhe KLGJ që vijnë nga radhët e...

Ka nisur këtë të enjte seanca plenare e parlamentit të republikës, e cila është e fundit për këtë sesion parlamentar. Seanca do të zhvillohet dy...

Gjyqi Salianji, vazhdojnë sëmundjet në seri/ Deputeti i PD ishte i pranishëm në Kuvend,...

Shtyhet sërish seanca për deputetin Ervin Slainji, i akuzuar për kallëzim të rremë për dosjen ‘Babale’. Në seancën e së enjtes avokati Indrit Sefa që...

Denaj: Fillon disbursimi i Skemës Kombëtare në Bujqësi për 2024

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka filluar sot disbursimin e Skemës Kombëtare në Bujqësi për 2024. Denaj tha se “prioriteti për disbursim nis...

Parlamenti miraton shtyrjen e Komisionit Hetimor për “Sterilizimin”! Ja deri në çfarë datë do...

Kuvendi ka miratuar sot shtyrjen e afatit të Punimeve të Komisionit Hetimor të Shëndetësisë për ‘Sterilizimin’ dhe ‘Check-up’. Shtyrja e afateve mori 95 vota pro,...

Tjetër pakt PS-PD në Kuvend, ngrihet komision për mbikëqyrjen e KLSH, drejtimi i jepet...

Kuvendi miratoi sot ngritjen e komisionit për mbikqyrjen e KLSH me 90 vota pro, 1 abstenim dhe 4 kundër. Komisioni do të drejtohet nga Emilia...