Kompania kineze Oppo së shpejti mund të paraqesë kopjen e saj të telefonave gjithnjë e më të njohur. Kujtojmë, telefoni i tyre i ri Oppo Find X3 Pro po kërcënon seriozisht të jetë një nga telefonët më të mirë Android këtë vit dhe tani është njoftuar ardhja e një pajisjeje tjetër.

Sipas personave të njohur të njohur, telefoni i palosshëm Oppo duhet të paraqitet para korrikut të këtij viti, raporton GSM Arena. Nëse kjo do të ndodhë, ajo do të jetë pajisja e parë e këtij lloji të ndërmarrjes kineze, sepse Oppo X Nendo ka mbetur vetëm në nivelin e konceptit. Përveç tyre, Xiaomi dhe Google gjithashtu pritet të paraqesin telefonat e tyre këtë vit.