Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama ka ironizuar Metën me mesazhin që vajza e saj i kishtë dërguar pasi patronazhistët i kishin çuar lajmin se ai kishte përmendur gruan e Damian Gjiknurit.

Rama thotë se Meta duhet të shkojë në shtëpi, pasi është President akoma dhe askujt nuk i ka bërë vaki kjo çmendi.

Ai thekson se Meta duhet të dëgjojë vajzën, pasi ja tha mirë, mos pijë dhe të shkojë në shtëpi.

‘’Kur është diell mendimi i thahet, pak a shumë, mendimin e kapi. O Ilir, o Ilir, dëgjo vajzën shko në shtëpi, dëgjoj vajzën shko në shtëpi.

Shko në shtëpi, je President akoma, nuk bën vaki, askujt kjo çmendi o Ilir shko në shtëpi, dëgjo vazjën ,ta tha mirë. Babi mos pi, eja në shtëpi.’’- tha Rama.