Arda Guler ka luajtur shumë pak gjatë këtij sezoni dhe shkak është bërë një dëmtim i rëndë.

Për këtë arsye më shumë mundësi talenti turk mund të largohet nga Real Madrid-i në verë

Sipas raportimeve të mediave spanjolle, dy klubet që kanë shfaqur interes të lartë për Guler janë Totenham në Premier League dhe Bayer Leverkusen në Bundesliga.