– Ashtu si në ndeshjen me Italinë, tifozët kuqezi nuk kanë zhgënjyer as kësaj here me prezencën e tyre në stadium. Stadiumi “Volksparkstadion” është ‘pushtuar’ nga ngjyrat e flamurit kombëtar ku nuk kanë munguar as banderolat me simbole patriotike.

Një banderolë e veçantë me flamurin shqiptar dhe plisa ka marrë vëmendjen e tifozëve të cilët siç shihet nga pamjet kanë filmuar me telefonat e tyre momentin e veçantë.

Shqipëria momentalisht është në avantazh me një gol të shënuar nga Qazim Laçi që në minutën e 11. Shqipëria dhe Kroacia momentalisht kanë 0 pikë në Grupin B ndërsa Spanja dhe Italia kanë rrëmbyer 3 pikë nga ndeshjet e para.