04.10.2023 04:28

Kendveshtrim

Një hap serioz I Gjykatës në gjyqin e Gërdecit

Nga Mero Baze/ Gjykata në Tiranë ka shpëtuar integritetin e procesit gjyqësor në ngarkim të Fatmir Mediut dhe bashkëpunëtorëve të tij, mes të cilëve shquan...

Pse po i firojnë deputetët Gaz Bardhit?

Nga Ylli Pata/ Siç u raportua, sot në takimin e përbashkët të Gazmend Bardhit dhe Sali Berishës, u mblodhën 28 deputetë, nga 50 që ishin...

‘Eksperti’ erotik, ‘Ujku’ i Cërrikut dhe vrasjet për status

Nga Jakin Marena/ Ka ngatërruar dynjanë lajmi se një video erotike e njërës prej drejtueseve të një emisioni televiziv shqiptar është gjetur në celularin e...

“Burimet” e SPAK, që rrezikojnë të helmojnë vetë SPAK  

Nga Mero Baze/ Spekulimi me videon personale të një vajze dhe identifikimi i saj si një “e dashur kriminelësh”, që është zbuluar nga telefonat e...

A po përpiqet Serbia ta “palestinizojë” Kosovën?

Nga Ben Andoni/ Kosova po përballet me një nga sfidat më të mëdha pas shpalljes së saj të Pavarësisë. Me ndryshimin e vazhdueshëm të rregullave...

SPAK shtrin hetimin deri në ’97, Berisha frikë nga dosjet dhe të penduarit

Nga Jakin Marena/ Pandëshkueshmëria e zyrtarëve të lartë në Shqipëri është ngritur në sistem që herët për shkak të korrupsionit të gjyqtarëve e prokurorëve, herë...

Nuk na duhen fitimtarë ndaj perëndimit!

Nga Mero Baze/ Sulmi ndaj sovranitetit të Kosovës më 24 Shtator, zbuloi nevojën e madhe që ka Kosova për të unifikuar qëndrimet e saj pro...

Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?

Reagimet e deritashme nga të gjithë deputetët kundërshtarë të Lulzim Bashës, pas përjashtimit de jure, patën më shumë nota histerike sesa qëndrime apo argumente...

Berisha dhe paralelja mes sulmit në Kosovë dhe atij të Belerit në Jug të...

Kreshnik Spahiu ka hequr një paralele mes sulmit terrorist në Kosovë dhe sulmit të ndodhur në jug të Shqipërisë shumë vite më parë, me...

Problemet e PD/ Minxhozi-Bardhit: Luftën s’e keni me Ramën, por me Bashën e Berishën....

Analisti Skënder Minxhozi, gjatë debatit në “Real Story” në ABC News me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi foli për problematikat...