04.10.2023 05:50
Home Ide Faqe 138

Ide

Ata nuk janë 30!

Vendimi më i bukur

Një hap serioz I Gjykatës në gjyqin e Gërdecit

Nga Mero Baze/ Gjykata në Tiranë ka shpëtuar integritetin e procesit gjyqësor në ngarkim të Fatmir Mediut dhe bashkëpunëtorëve të tij, mes të cilëve shquan...

Pse po i firojnë deputetët Gaz Bardhit?

Nga Ylli Pata/ Siç u raportua, sot në takimin e përbashkët të Gazmend Bardhit dhe Sali Berishës, u mblodhën 28 deputetë, nga 50 që ishin...

Merimangat e politikës

Artur Ajazi Politika në Shqipëri, është tjerrur keqas për mbi 32 vjet në skuta të errëra, aq sa do të duhen edhe 3 dekada të...

Studentët

Nga Glindxhet Madhi/ Në nisje të Vitit të Ri Akademik studentët vijnë këtë vit nga një proces përmirësimi dhe reflektimi, edhe pse rezervat për...

‘Eksperti’ erotik, ‘Ujku’ i Cërrikut dhe vrasjet për status

Nga Jakin Marena/ Ka ngatërruar dynjanë lajmi se një video erotike e njërës prej drejtueseve të një emisioni televiziv shqiptar është gjetur në celularin e...

Kosova, Shqipëria dhe SHBA përballë Serbisë

Si duhet ta menaxhojë Kosova fitoren pas ngjarjes së rëndë të 23 shtatorit në Manastirin e Banjskës? Përse kjo fitore ka sjellë një situatë...

Barometri i opinionit për punën e Policisë së Shtetit

Eduard Zaloshnja Gjatë periudhës 2018-2020, Instituti AGENDA zhvilloi barometrin e opinionit për punën e Policisë së Shtetit, të financuar nga Programi Suedez për Forcimin...

Nga burri në burr burime konfideciale, erotike, nga SPAK?

Nga Alba Malltezi Java e fundit e shtatorit ishte plot ngjarje të forta dhe delikate: Kosova po provokohet në mënyrë primitive nga fqinjët serbë, ndërsa...

“Burimet” e SPAK, që rrezikojnë të helmojnë vetë SPAK  

Nga Mero Baze/ Spekulimi me videon personale të një vajze dhe identifikimi i saj si një “e dashur kriminelësh”, që është zbuluar nga telefonat e...

A po përpiqet Serbia ta “palestinizojë” Kosovën?

Nga Ben Andoni/ Kosova po përballet me një nga sfidat më të mëdha pas shpalljes së saj të Pavarësisë. Me ndryshimin e vazhdueshëm të rregullave...