27.02.2024 11:13

Kuriozitete

Fakte interesante rreth Statujës së Lirisë

Statuja e Lirisë u konceptua në vitet 1860 nga aktivisti francez kundër skllavërisë Édouard de Laboulaye. Ai angazhoi skulptorin francez Frédéric Auguste Bartholdi i...

Sëmundja misterioze godet anijen e lundrimit, tre mijë persona izolohen në bord! Frikë për...

Autoritetet lokale janë alarmuar nga një sëmundje misterioze që ka goditur një anije lundrimi norvegjeze pranë Mauritius në Afrikën Lindore. Autoritetet Mauritian, për shkak të...

“Do lë gruan dhe do …”, gazetarja tregon se çfarë i ka thënë Gazi...

Klotilda Harka, gazetarja e njohur ka qenë e ftuar në “Wake Up” ku foli për çiftet e krijuara brenda BBV3. Ajo ka treguar se...

Baza ushtarake e NATO-s në Kuçovë, për çfarë shërben dhe kush janë përfitimet për...

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e NATO-s në Kuçovë. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi një ditë më parë, përmes një...

Studim i ri: Po përhapet me shpejtësi të madhe, merimanga pushtuese Joro tolerante ndaj...

Ndërsa merimanga Jorō vazhdon të përhapet në të gjithë Shtetet e Bashkuara juglindore, rrjetat e saj mund të shihen pothuajse kudo. Merimangat tipike dhe shumica...

Sara Gjordeni ka tradhtuar Endrikun? Këngëtari e thotë troç/Ja si qëndron e vërteta

Këngëtari Endrik Beba ka deklaruar se jo gjithçka që ka thënë Sara për marrëdhënien mes çiftit, e cila përfundoi në terma jo të mirë...

‘Skandale dhe sekrete’, ja çfarë fshihet në bordin e anijes rezidenciale private më ekskluzive...

Është një qytet lundrues ekskluzivisht shtëpia e 1%, një shesh lojrash për multimilionerët dhe miliarderët që lundron rreth oqeaneve të botës. Mirë se vini...

Vin Diesel konfirmon fundin e “Fast & Furious”

Vin Diesel u dërgoi një mesazh fansave të ‘Fast and Furious’ për filmin e ardhshëm dhe konfirmoi se do të jetë i fundit. Fillimisht, Diesel...

Romeo dhe Sara Karaj njihen jashtë? Roza ngre dyshimet: Çne keni folur kaq shpesh…

Sara Karaj është banorja më e re e shtëpisë së Big Brother Vip, e cila u fut dje së bashku me Silvi Forte dhe...

Dielli po shpërthen në një nivel që nuk është parë që nga viti 2017

Dielli po shpërthen në një nivel që nuk është parë për gati një dekadë. Në më pak se 24 orë, dielli lëshoi ​​tre flakë diellore...